PoradyPrzecieram tym blat w kuchni. Wszystkie rysy i zadrapania znikają w sekundę

Przecieram tym blat w kuchni. Wszystkie rysy i zadrapania znikają w sekundę

Jak usunąć rysy z blatu kuchennego fot. genialne.pl
Jak usunąć rysy z blatu kuchennego fot. genialne.pl
Manuel
06.02.2023 18:34

Każda przykładna pani domu chciałaby mieć z jednej strony blat kuchenny, na którym może zrobić wszystko, z drugiej, by wyglądał on nienagannie. Pokażemy Ci dzisiaj jak usunąć rysy i zadrapania z blatu kuchennego, za pomocą rzeczy, które najprawdopodobniej już masz w swoim domu.

Jak usunąć rysy i zadrapania z blatu kuchennego?

Jest wiele metod, które można użyć. Ale jeśli nie chcesz niepotrzebni wydawać pieniędzy na specjalistyczne środki, to te rzeczy sprawdzą się zdecydowanie najlepiej:

Jak usunąć rysy z blatu kuchennego, fot. freepik
Jak usunąć rysy z blatu kuchennego, fot. freepik

Orzechy

To rozwiązanie może Cię mocno zaskoczyć. Ale świetnie się sprawdza, jeśli Twój blat kuchenny jest w jakimś odcieniu charakterystycznym dla drewna. Orzechy oczywiście nie naprawią dosłownie rysy czy zadrapania (tak jak większość rozwiązań), ale pozwolą Ci przykryć wgłębienie i je skutecznie zamaskować. Weź po prostu wnętrze takiego orzecha i pocieraj nim okolice rysy/zadrapania. Rób to wzdłuż wgłębienia. Najlepiej sprawdzają się tutaj orzechy włoskie, pekan lub migdały (przy wyborze konkretnych kieruj się kolorem odcienia blatu). Uwaga: nie stosuj tej metody w przypadku blatów lakierowanych!

Sok z cytryny i olej roślinny

Wymieszaj w proporcjach 1:1 sok z cytryny i olej roślinny. A następnie za pomocą bawełnianej szmatki nanieś swoją mieszankę na zagłębienie/ryskę i pocieraj ją tak długo, aż ją zatuszujesz. To bardzo proste rozwiązanie, które ma tę zaletę, że sprawdza się uniwersalnie w przypadku różnego rodzaju blatów. Główną jego wada jest niestety to, że praktycznie sprawdza się dobrze jedynie w przypadku niewielkich rysek i zadrapań. Z głębszymi czy szerszymi po prostu sobie nie poradzi. Ale na szczęście są i inne metody.

Jak usunąć rysy z blatu kuchennego, fot. freepik
Jak usunąć rysy z blatu kuchennego, fot. freepik

Pasta do butów

Ta metoda w sumie nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Skoro pasta do butów została stworzona z myślą o maskowaniu różnych niedoskonałości na obuwiu, to bardzo podobną rolę może śmiało odegrać w przypadku blatu kuchennego. Nałóż pastę do butów najlepiej za pomocą cienkiego pędzelka. Następnie przetrzyj wierzch blatu bawełnianym wacikiem.

Kredka do brwi

Bardzo podobnie jak pasta może się sprawdzić kredka do brwi. Dobierz odpowiedni kolor kredki i wypełnij nią ryskę lub zadrapanie. Pozostaw to miejsce w spokoju na dobę, a następnie wytrzyj wszelkie pozostałości szmatką.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także