PoradyLajfhakiPrzed każdą depilacją smaruję maszynkę. Już nie mam podrażnień po goleniu

Przed każdą depilacją smaruję maszynkę. Już nie mam podrażnień po goleniu

Jak nie podrażnić skóry podczas golenia? fot. Freepik
Jak nie podrażnić skóry podczas golenia? fot. Freepik
25.09.2023 12:13

Podrażniona skóra po goleniu piecze i jest mocno zaczerwieniona, co zdecydowanie nie jest przyjemne. Niezależnie, czy chodzi o twarz, nogi czy pachy, nasze ciało wysyła nam jasne sygnały, że naruszyliśmy warstwę naskórka. Jak się w takim razie golić, by nie dopuszczać do takiej sytuacji? Podpowiadamy!

Mechaniczne usuwanie włosków wiąże się z codziennymi poprawkami, a przez to nasza skóra jest ciągle narażona na dotyk maszynki. O ile ta jest nowa i ostra, nie odczujemy podrażnień, lecz po kilkukrotnym użyciu będzie drapać naszą skórę. Jak ją zabezpieczyć, kiedy nie mamy pod ręką nowej sztuki, a koniecznie musimy się ogolić?

Jak nie podrażnić skóry podczas golenia? Użyj wazeliny

Zabezpieczenie ostrza wazeliną jest genialnym trikiem, dzięki któremu unikniemy podrażnień. Zacznij od oczyszczenia maszynki z resztek włosów i pianki, a potem porządnie ją wypłucz i osusz. Następnie weź nieco wazeliny w dłonie, potrzyj nią ostrza i główkę, tak by produkt znalazł się na całej powierzchni. Podczas golenia powstanie warstwa ochronna, która sprawi, że maszynka będzie się ślizgać po naszej skórze. W ten sposób unikniesz podrażnień, lecz nie jest to jedyna zaleta tego triku.

Obraz

Zalety wazeliny na ostrzach maszynki

Po pierwsze zmniejszasz tarcie maszynki o skórę, a co za tym idzie, unikasz zacięć i naruszenia naskórka. Wazelina zatrzyma w skórze całą wilgoć i będzie niczym balsam po goleniu. Ogolona powierzchnia będzie automatycznie nawilżona i delikatna. Nie musisz używać grubej warstwy, wystarczy odrobina produktu, by zadziałał jak należy. Wazelina to taki produkt, który można kupić w każdej aptece czy drogerii. Dodatkowo nie ma zapachu, dobrze nawilża i chroni skórę, co sprawdza się u osób ciepiących na liczne alergie. Maszynka pokryta wazeliną będzie łatwiejsza w oczyszczeniu z włosków i resztek produktów do golenia. Pamiętaj, że maszynka do golenia też ma swój koniec i używanie jej kilka tygodni nie jest zbyt higieniczne. Po czasie nie będzie ona spełniać swojej funkcji, nawet jeśli zastosujesz wazelinę.

Jak nie podrażnić skóry podczas golenia? Wazelina pomoże, fot. Freepik
Jak nie podrażnić skóry podczas golenia? Wazelina pomoże, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także