Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie
20.01.2023 19:08, aktual.: 22.01.2023 11:05
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czyszczenie toalety to żadna przyjemność, co gorsza często potrafi być uciążliwe, jeśli to chcemy zrobić naprawdę dobrze. Jest jednak prosty sposób, który zapewni nam czystą toaletę, pozbawioną brzydkich zapachów. Pokażemy Ci jak przygotować czyszczące kule do toalety, które działają bardzo efektywnie.
Kiedy masz umyć toaletę, też mówisz "Jak ja nie lubię tego robić!"?
Z wszystkich domowych obowiązków ten chyba należy do jednych z najmniej przyjemnych. Czyszczenie toalety nikomu nie sprawia przyjemności, ale siadanie na choćby lekko zabrudzonym WC jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy. Chcąc nie chcąc więc każda pani domu musi ubikację w swojej łazience czyścić dużo częściej niżby miała na to ochotę. A jeśli już więc trzeba to robić, to dobrze by było móc to zrobić tak, by czyszczenie przebiegało jak najszybciej i jak najskuteczniej. Dlatego warto wypróbować sposób z własnoręcznie przygotowanymi kulkami czyszczącymi.
Jak zrobić czyszczące kule do toalety samemu?
Będziesz potrzebować szklankę sody oczyszczonej, szklankę kwasku cytrynowego, skórkę z cytryny oraz kilka kropel wybranego przez siebie olejku eterycznego. Zacznij od wsypania sody oczyszczonej do miski średniej lub dużej wielkości. Następnie dodaj kwasek cytrynowy i wlej olejek eteryczny. Następnie weź tarkę i zetrzyj skórkę z cytryny do miski. Wszystkie składniki razem wymieszaj ze sobą. W razie potrzeby możesz powstającą masę zwilżyć odrobiną wody z buteleczki z rozpylaczem. Wspomnianą masę uformuj w kulki. Ostatecznie otrzymasz czyszczące kule do toalety, nazywane także przez niektórych bombami do toalety. Włóż je do silikonowej foremki dla przechowywania ich. Można je przechowywać przez mniej więcej 2 tygodnie. Po tym czasie stracą one część swoich właściwości czyszczących.
Jak się używa takich kul? To bardzo proste. Po prostu wrzucasz je do wnętrza toalety i pozwalasz im tam "posiedzieć" przez dłuższy czas. Radzą one sobie zadziwiająco dobrze z usuwaniem bakterii i przykrych zapachów z WC. To tanie rozwiązanie, które jest bardzo łatwo przygotować samodzielnie. Zdecydowanie warto ich używać, jeśli chcemy mieć toaletę wyczyszczoną w mig, albo też nie mamy po prostu ochoty na gruntowne szorowanie kawałek po kawałku.