PoradyPrzed wyjściem na cmentarz włóż znicze do zamrażarki. Podziękujesz nam za ten trik

Przed wyjściem na cmentarz włóż znicze do zamrażarki. Podziękujesz nam za ten trik

Znicze z zamrażarki Fot. genialne
Znicze z zamrażarki Fot. genialne
Manuel

30.10.2022 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znicze z zamrażarki będą palić się odczuwalnie dłużej niż te, które trzymasz w temperaturze pokojowej. Ta prosta sztuczka wydłuży ich żywotność i tym samym zaoszczędzić Ci odrobinę pieniędzy.

znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl

Dlaczego znicze z zamrażarki palą się dłużej?

Powód jest bardzo prosty. Znicze najczęściej są zrobione z parafiny lub nieco gorszego od niej materiału. Jeśli ulegnie on silnemu schłodzeniu, to staje się bardziej zbity i jest mniej podatny na wysoką temperaturę płomienia. Przez to wolniej też się spala. Jeśli chcesz, aby ten trick zadziałał możliwie jak najefektywniej, to włóż świece do zamrażarki na godzinę, dwie przed wyruszeniem na cmentarz.

znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl

Jakiego rodzaju znicze kupić, aby paliły się jak najdłużej?

Pomijając czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr jest to kwestia przede wszystkim dwóch rzeczy: wielkości świecy i tego z czego jest zrobiona. Ta pierwsza kwestia chyba dla każdego jest oczywista – czym większy znicz, tym na dłużej starczy. Co do drugiej, to, im bardziej naturalny skład świecy, tym dłuższy czas palenia. Dlatego soja i wosk pszczeli są świetnymi opcjami. Niestety większość świec używanych w przypadku zniczy jest zrobionych z parafiny (albo jeszcze gorszego materiału). Są one z reguły znacznie tańsze, ale wadą jest to, że palą przy szybkim tempem.

fot. genialne.pl
fot. genialne.pl

Porównując dwie świece tej samej wielkości, świeca parafinowa będzie miała zazwyczaj żywotność od 35 do 40 godzin. Podczas gdy świeca sojowa może palić się przez 50 do prawie 80 godzin. Świece sojowe i z wosku pszczelego wytwarzają mniej sadzy niż parafina i spalają się w niższej temperaturze, co pomaga przedłużyć ich żywotność. Załóżmy już, że musisz wybrać jedynie spośród parafinowych świec…

znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl

Jak przedłużyć trwałość zniczy?

Solą! Wysyp odrobinę, a znicz będzie palił się jaśniej, ale za to dużo wolniej!

Zobacz wideo jak wybrać najlepszy wkład do zniczy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także