PoradyPrzed założeniem zawsze wkładam rajstopy do zamrażalnika. Podziękujesz nam później

Przed założeniem zawsze wkładam rajstopy do zamrażalnika. Podziękujesz nam później

Przed założeniem zawsze wkładam rajstopy do zamrażalnika. Podziękujesz nam później

22.01.2023 09:06, aktual.: 22.01.2023 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śpieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja jest w stanie wyprowadzić z równowagi każdą kobietę. Jak przedłużyć trwałość rajstop?

Nie ma nic gorszego niż podarte, nowe rajstopy. A jak wiadomo można je z łatwością uszkodzić nawet podczas pierwszego założenia. W takim wypadku trzeba koniecznie kupić nową parę i odżałować pieniądze wyrzucone na ten podarty egzemplarz. Jednak jak się okazuje, można zastosować jeden trik, który sprawi, że rajstopy staną się bardziej wytrzymałe.

Co zrobić, aby w rajstopach rzadziej puszczało oczko?

Najpierw (jeszcze przed pierwszym założeniem) zwilż je wodą. Następnie włóż nową parę do zamrażalnika na około 1 godzinę. Po tym czasie wyciągnij rajstopy, poczekaj aż wyschną i spokojnie załóż na nogi. Od razu zauważysz, że stały się mocniejsze i mniej podatne na zaciągnięcia.

Włóż rajstopy do zamrażarki przed pierwszym założeniem
Włóż rajstopy do zamrażarki przed pierwszym założeniem

Drugi patent wymaga użycia lakieru do włosów. Spryskaj nim całe rajstopy (ale już po założeniu ich na nogi). Lakier usztywni delikatną strukturę rajstop i sprawi, że zdecydowanie rzadziej puści w nich oczko.

Do czego wykorzystać stare, podarte rajstopy?

    • Przy użyciu rajstop z powodzeniem wypolerujesz lustra, szyby i wszystkie szklane powierzchnie. Ten element garderoby nie zostawia żadnych smug i kłaczków.
    • Na dywanach uwielbiają osadzać się włosy oraz sierść zwierząt. Zwilż rajstopy wodą, naciągnij nogawkę na szczotkę i przystąp do sprzątania.
    • Cienkie rajstopy idealnie nadadzą się do przechowywania cebuli. Zapewnią jej stały dopływ powietrza, a warzywo dłużej zachowa świeżość. Wystarczy włożyć ją do nogawki i stworzyć coś na wzór woreczków.
Jak przedłużyć trwałość rajstop, fot. Unsplash
Jak przedłużyć trwałość rajstop, fot. Unsplash
  • Małe kolczyki, elementy biżuterii i inne drobne przedmioty często upadają na podłogę i przepadają na całe miesiące zakamuflowane pod szafą czy meblami. Jest prosty sposób na ich odnalezienie. Wystarczy, że rajstopy naciągniesz na wylot rury odkurzacza, zabezpieczysz gumkę recepturką i włączysz ssanie. Wszystkie drobiazgi zatrzymają się na filtrze zrobionym z pończoch.

Co zrobić żeby dom pięknie pachniał? Sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także