DomPrzedmioty, które szpecą dom - lepiej się ich pozbądź!

Przedmioty, które szpecą dom - lepiej się ich pozbądź!

instagram.com/izabelam1987 /  pinterest.com/
instagram.com/izabelam1987 / pinterest.com/
Katarzyna

11.03.2020 09:00, aktual.: 11.03.2020 17:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzając mieszkanie na pewno zwracasz uwagę na to jakie meble i dodatki powinny się w nim znaleźć. Z czasem jednak nasza sypialnia zamienia się z przytulnej w składzik pełen niepotrzebnych przedmiotów. Jakie przedmioty szpecą dom? Co sprawia, że mieszkanie staje się zagracone? Oto kilka rzeczy, których czasami lepiej jest się pozbyć. Pamiętaj, czasami warto trzymać się zasady "mniej znaczy więcej!"

#1 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - sztuczne kwiaty

pinterest.com / pinterest.com
pinterest.com / pinterest.com

Jeśli chcesz aby w Twoim domu zawitały kolory, lepiej zdecyduj się na świeże kwiaty cięte lub te doniczkowe. Sztuczne kwiaty nie są ładne, do tego szybko się kurzą i oczywiście - są wykonane z plastiku, który jest szkodliwy dla środowiska. Znacznie lepiej będzie Ci się wracało do domu pełnego żywych kwiatów niż tych sztucznych, niepachnących i nieprawdziwych.

#2 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - stara kanapa

Obraz

/ pinterest.com[/caption]

Oczywiście meble z PRL'u, które wciąż wyglądają jak nowe, mają swój urok, ale zupełnie czym innym jest stara, zakurzona kanapa, która na dodatek wszystkiego jest jeszcze poplamiona i dziurawa... Nawet jeśli masz do mebla sentyment to albo zastąp starą tapicerkę nową, albo zainwestuj w nową sofę.

#3 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - Stare dywany

Obraz

[/caption]

Od wielu lat panuje trend na pozbycie się wykładzin i dywanów pokrywających całą podłogę. Warto zastanowić się czy stary, zakurzony dywan po babci to dobry dodatek do salonu czy sypialni. Zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z tych dużych dywanów, które mogą sprawić że nasze mieszkanie wygląda gorzej. Jeśli masz kolorowe tapety na ścianach, a do tego dużo dodatków i zdjęć na półkach - zrezygnuj z pstrokatych dywanów. Co innego gdy w Twoim domu króluje minimalizm i dwa kolory np. biały i brązowy. Wtedy możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i umieścić na podłodze niewielki perski dywan.

#4 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - Tapety

Obraz

#5 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - firanki w kwiaty

instagram.com/pracownia_osnowa /  instagram.com/ucieczkanawies
instagram.com/pracownia_osnowa / instagram.com/ucieczkanawies

Nie są one ani ładne, ani nowoczesne - raczej przypominają pokój starszej pani. Jeśli chcesz żeby Twoje mieszkanie wyglądało ładnie i nowocześnie, lepiej postaw na proste, jednokolorowe firanki.

#6 Przedmioty, które szpecą mieszkanie - figurki

instagram.com/izabelam1987 /  pinterest.com/
instagram.com/izabelam1987 / pinterest.com/

Kolekcja starych aniołków czy najróżniejszych figurek może naprawdę źle wyglądać. Czasami lepiej zrezygnować z przedmiotów, które tylko leżą i zbierają kurz. Zamiast figurek warto zainwestować w kolorowe doniczki i rośliny, które oczyszczają powietrze.

Masz jakieś przedmioty, które szpecą dom? Zamierzasz się ich pozbyć czy po masz do nich za duży sentyment?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także