PoradyLajfhaki9 codziennych przedmiotów, które mogą uratować Ci życie w groźnej sytuacji

9 codziennych przedmiotów, które mogą uratować Ci życie w groźnej sytuacji

9 codziennych przedmiotów, które mogą uratować Ci życie w groźnej sytuacji
Katarzyna
05.05.2022 12:01, aktualizacja: 05.05.2022 12:52

W sytuacjach bez wyjścia zawsze szukamy rozwiązań, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Czasami jest to trudne, jednak nasz umysł jest najpotężniejszą bronią i zawsze uda się wymyślić coś, co może uratować Ci życie!

Oto 10 trików, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanej sytuacji! Warto je znać!

#1 Użyj lodu by rozpalić ognisko

wildwoodsurvival.com
wildwoodsurvival.com

Zabawy na śniegu są świetnym rozwiązaniem na spędzenie wolnego, zimowego dnia, jednak warunki atmosferyczne mogą szybko się zmieniać i zabawa może szybko stać się niebezpieczna. Jeśli wyjechałeś na urlop w góry i nie masz możliwości wrócić do ciepłego pensjonatu, najlepiej jeśli rozpalisz ognisko. Weź najczystszy kawałek lodu jaki uda Ci się znaleźć, a następnie użyj ciepła swoich dłoni, aby stworzyć z niego w miarę gładką, okrągłą powierzchnię soczewki. Zbierz kilka gałązek i rozpal ognisko. Oczywiście aby było to możliwe, niezbędna jest słoneczna pogoda.

#2 Rozpal ognisko używając baterii i opakowania po gumie

Wytnij cienki pasek z opakowania po gumie do życia, następnie złóż go na pół i przetnij po przekątnej. Po rozwinięciu paska powinieneś mieć wąskie miejsce w środku. Umieść tak wycięty pasek na dodatnim i na ujemnym końcu baterii. Upewnij się, że metalowa strona paska dotyka baterii, a nie papierowej strony. Po chwili, papierek powinien zacząć się palić. Ta metoda działa tylko z tymi opakowaniami gumy, które mają metaliczną stronę.

#3 Maseczka przeciwgazowa, z biustonosza

imgur.com
imgur.com

Kiedy znajdujesz się w niebezpiecznej sytuacji, takiej jak. pożar czy zamach gazowy, możesz napotkać poważne problemy z oddychaniem w wyniku wdychania dymu, toksycznego popiołu, sproszkowanego betonu, pyłu itp. Używając miseczki ze stanika możesz z łatwością zacząć oddychać nawet w najmniej korzystnych warunkach. Większość z nich jest idealnie dopasowana, aby zakryć nos i usta, a ramiączka można przerobić tak aby założyć je za głowę.

Możesz również kupić specjalny biustonosz, który został stworzony również jako maska gazowa w sytuacji awaryjnej. Rozłącza się na go na dwie części, dzięki czemu można również pomóc komuś w potrzebie, a także jest wyposażony w czujnik promieniowania. Uwaga: Zawsze lepiej jest stosować specjalną maskę przeciwgazową, która może zapewnić ochronę przed toksycznymi materiałami gazowymi i pyłowymi.

#4 Podpaska jako opatrunek

Cindy Nobles/fb
Cindy Nobles/fb

W czasach I wojny światowej podpaski higieniczne były stosowane podczas zabiegów chirurgicznych, dlatego nie powinno dziwić że obecne podpaski mogą przydać się do opatrywania ran. Sklej dwie duże podpaski i owiń je wokół rany.

#5 Pasta do zębów na ukąszenia insektów

pinterest
pinterest

Pastę do zębów można stosować w leczeniu podrażnień skóry spowodowanych ukąszeniami insektów m.in. komarów. Możesz jej także używać do zaleczenia pęcherzy. Pasta do zębów może zmniejszyć swędzenie oraz obrzęk. W przypadku pęcherzy należy nałożyć go na plaster przed pójściem spać, zaś jeśli chcesz zastosować ją na ugryzienia robaków, zastosuj ją miejscowo. Ponadto pasta chłodzi i łagodzi drobne oparzenia, jeśli zostaną zastosowane natychmiast po ich wystąpieniu.

Uwaga: Używaj pasty do zębów, aby leczyć tylko niewielkie oparzenia. Poważne oparzenia przy użyciu pasty do zębów mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

#6 Koszulka do odfiltrowania wody

Pradeep Banerjee/fb
Pradeep Banerjee/fb

Istnieje wiele sposobów filtrowania wody, jednak jeśli znajdziesz się w sytuacji awaryjnej i masz dostęp do wody, która nie jest zdatna do wypicia możesz użyć koszulki do jej odfiltrowania. Wytnij kawałek materiału, zanurz jeden koniec tkaniny w zbiorniku z mętną wodą, a drugi w pustym pojemniku. Pamiętaj, aby trzymać pojemnik z brudną wodą na wyższym poziomie niż drugie naczynie. Po pewnym czasie zobaczysz czystą wodę kapiącą do pustego pojemnika. Po przefiltrowaniu dobrze jest zagotować wodę przed wypiciem.

#7 Widelec jako broń

theforkreview/insta
theforkreview/insta

Większość z nas ma dostęp do widelca w domu, a także podczas podróży np. na camping. Zaostrzone krawędzie widelca można wykorzystać do walki z dzikim zwierzęciem, które może próbować cię zaatakować lub odstraszyć kogoś, kto próbuje podejść zbyt blisko.

#8 Sznurówki do przecięcia opaski zaciskowej

itstactical
itstactical

Jeśli kiedykolwiek zostaniesz porwany, a twoje ręce zostaną związane za pomocą opaski zaciskowej, możesz uwolnić się za pomocą sznurówek. Rozwiąż sznurówki i zwiąż je mocnym węzłem. Przesuń dłonie i umieść trytkę pod sznurowadłami. Teraz zacznij kopać nogi z boku na bok, aby uzyskać lepszą przyczepność w stosunku do plastikowego suwaka. Trytka powinna się złamać, a Ty się uwolnisz. Uwaga: Kiedy Twoje ręce będą związanie, naturalnym odruchem jest ich wykręcanie i przekręcanie, jednak to sprawi, że plastikowe kajdanki będą Cię kaleczyć i sprawiać ból dlatego też postaraj się ruszać nimi jak najmniej.

#9 Pasek aby zamknąć drzwi

DIY & Knowledge Daily/fb
DIY & Knowledge Daily/fb

W przypadku zagrożenia warto schować się do bezpiecznego pomieszczenia, zaryglować wejście, położyć się i poczekać na pomoc. Jeśli nie masz mebli lub czegoś czym możesz zabezpieczyć drzwi możesz użyć swojego paska do zabezpieczenia zawiasów. Trik działa tylko z drzwiami takimi jak na powyższym zdjęciu.

Która rzecz zaskoczyła Cię najbardziej?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także