PoradyPrzekrój cytrynę, posyp solą i połóż na stoliku nocnym. To trik naszych babć o cudownym działaniu!

Przekrój cytrynę, posyp solą i połóż na stoliku nocnym. To trik naszych babć o cudownym działaniu!

Cytryna z solą przy łóżku. Cudowne zastosowanie
Cytryna z solą przy łóżku. Cudowne zastosowanie
Manuel

01.01.2023 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasze babcie miały w sobie zaskakującą umiejętność radzenia sobie na sposoby, które nam samym być może, by nigdy nie przyszły na myśl. Co daje cytryna z solą przy łóżku?

Praca, praca i tylko praca...

Drobna sztuczka, która za chwilę opiszemy ma szczególne zastosowanie, jeśli na co dzień w pracy zmagasz się z silnym stresem. Oczywiście porządnego i dłuższego odpoczynku, który czasem jest konieczny za nic nie zastąpi. Niemniej swoje zrobi i przyniesie właściwy jej efekt. Jeśli na dodatek stres trzyma się Ciebie tak mocno,  że występuje u Ciebie bezsenność, to cytryna może odczuwalnie pomóc w poradzeniu sobie z tymi problemami.

Trik z cytryną - to prostsze być już nie mogło...

Wszystko co musisz zrobić, to pokroić pojedynczą cytrynę na np. ćwiartki i położyć na talerzyk. Następnie postaw go przy swoim łóżku. Teraz śmiało możesz udać się na spoczynek, a rano być może odczujesz różnicę. Będziesz zawdzięczał ją właśnie cytrynie. Jeśli chcesz, dodatkowo możesz ćwiartki posypać solą, dzięki czemu owoc skuteczniej będzie wydzielał swój zapach.

Cytryna z solą przy łóżku, fot. Freepik
Cytryna z solą przy łóżku, fot. Freepik

Cytryna - banalny owoc, niebanalne właściwości

Cytryny mają właściwości, które sprawiają, że świetnie nadają się do wykorzystania w aromaterapii. Działają bowiem na nasz organizm bardzo kojąco. Sprawiają, że stajemy się spokojniejsi. A jeśli dodatkowo znajdujemy się w trakcie snu, to aromat wydzielany przez cytrynę sprawi, że polepszy się jego jakość.

Część ekspertów dodatkowo uważa, że zapach cytryny łagodzi tez bóle głowy i ułatwia procesy myślowe. A jeśli chodzi o ludzi, którzy tę sztuczkę stosują, to wielu uważa, że cytryna poprawiła ich oddychanie. Ale to pewnie związane jest z tym, że dzięki temu owocowi po prostu śpią spokojniej w nocy.

A kysz komarze!

W ciepłe czy wręcz upalne dni jest jeszcze 1 dobry powód, by w nocy stawiać przy swoim łóżku cytryny. Jej zapach jest czymś, czego nie lubią komary. Przez co mniej chętnie będą zaglądać do miejsca, gdzie czują jej aromat. Oznacza to więc, że nie będziesz tak bardzo musiał się przejmować ich ugryzieniami. A potrafi to zrujnować niejeden sen i niejedną noc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także