PoradyLajfhakiPrzekrój na pół i przetrzyj nim fronty szafek – ślady palców od razu znikną!

Przekrój na pół i przetrzyj nim fronty szafek – ślady palców od razu znikną!

Czym czyścić fronty szafek? Fot. Genialne.pl
Czym czyścić fronty szafek? Fot. Genialne.pl
18.03.2023 22:16

Wydajesz sporo pieniędzy na silne środki czyszczące, które nie przynoszą spodziewanych rezultatów? A może boisz się, że uszkodzą Twoje meble, przez co przyniosą więcej szkody niż pożytku? Nie ryzykuj - zamień je na sprawdzone domowe sposoby! Poznaj, czym czyścić fronty szafek, aby odbite na nich ślady palców były tylko niemiłym wspomnieniem.

Pożegnaj się z wizją wdychania silnych oparów, czy zmagania się z suchą skórą dłoni po czyszczeniu. Te domowe sposoby są całkowicie bezpieczne i dla Ciebie, i dla powierzchni mebli. Poznaj, jakie naturalne produkty skutecznie doczyszczą fronty szafek. Z ich pomocą pozbędziesz się nawet uciążliwych śladów palców, a to wszystko w ekologiczny i oszczędny sposób.

Jak skutecznie wyczyścić fronty szafek, aby pozbyć się nawet odbitych śladów palców?

  • ocet

W misce zmieszaj trochę wody, octu i płynu do mycia naczyń. Ten ostatni składnik - oprócz tego, że ma genialne właściwości czyszczące i rozpuszczające tłuszcz - złagodzi ostry zapach. W powstałym detergencie zamaczaj szmatkę lub gąbkę i dokładnie przecieraj fronty szafek. To najsilniejszy z proponowanych patentów - solidnie czyści i nadaje meblom blasku.

Obraz
  • soda oczyszczona

To skuteczna broń, która rozprawi się nie tylko z odciskami palców, ale też z innymi tłustymi plamami oraz nawet z zaschniętym brudem! Zwilż ściereczkę, nasyp na nią trochę sody i przetrzyj szafki. Alternatywą jest rozpuszczenie 2 łyżek tego proszku w 0,5 litra wody – mocz szmatkę w takiej miksturze i czyść meble.

Obraz
  • ziemniak

Ten stary i sprawdzony sposób znany jest już od pokoleń. Posługiwały się nim nasze babcie i prababcie - a z biegiem czasu wcale nie stracił na skuteczności. Aby pozbyć się tłustych odcisków palców z mebli, przetrzyj całą powierzchnię przekrojonym na pół ziemniakiem. Wszystkie zabrudzenia znikną w mgnieniu oka. Ten trik to najszybszy z proponowanych, jednak wcale nie mniej skuteczny niż pozostałe. Warto przetestować go w swojej kuchni!

Photo Taken In Belgrade, Serbia
Photo Taken In Belgrade, Serbia

Czy wiesz, że z pomocą ziemniaka pozbędziesz się też kłopotu z przywierającym grillem? To naprawdę zaskakujące!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także