PoradyPrzepis na buzujące kule do WC. Wystarczy wrzucić do muszli, gdy nie masz czasu sprzątać

Przepis na buzujące kule do WC. Wystarczy wrzucić do muszli, gdy nie masz czasu sprzątać

Przepis na buzujące kule do WC. Wystarczy wrzucić do muszli, gdy nie masz czasu sprzątać

16.12.2022 08:43, aktual.: 16.12.2022 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zrób samodzielnie kule do WC. To ekologiczny detergent czyszczący, który odświeży Twój sedes oraz dobrze go zdezynfekuje.

Wszelkie środki czyszczące do toalet nie należą do tanich. A niektóre z nich to wyjątkowo silne detergenty. Dlatego pokuś się o samodzielne zrobienie kul czyszczących.

Jak zrobić kule do czyszczenia toalety?

Najpierw w miseczce wymieszaj ze sobą: szklankę sody oczyszczonej, szklankę kwasku cytrynowego, skórkę otartą z cytryny, a także kilkanaście kropli ulubionego olejku eterycznego.

Fot. Genialne
Fot. Genialne

Wszystkie składniki wymieszaj i dodaj jeszcze odrobinę wody. Masa powinna mieć konsystencję mokrego piasku. Dodatkowo musi się lepić, a także nie rozpadać w dłoniach.

Fot. Genialne
Fot. Genialne

Później przygotowany specyfik włóż do silikonowych foremek. Możesz wybrać kształt kul lub taki, który najbardziej Ci się spodoba.

Kule do wc, fot. Genialne
Kule do wc, fot. Genialne

Foremkę włóż do lodówki na kilka godzin. Po tym czasie uzyskasz domowe kule czyszczące. Możesz je przechowywać do dwóch tygodni. Natomiast jeżeli pominiesz dodanie skórki z cytryny, to spokojnie przetrwają znacznie dłużej.

Fot. Genialne
Fot. Genialne

Kule wrzucaj do sedesu. Następnie użyj szczotki, aby rozprowadzić nią detergent po całej muszli. Soda i cytryna mają właściwości dezynfekujące. Dodatkowo dobrze rozpuszczają zanieczyszczenia, a także ścierają brud  z czyszczonych powierzchni.

Fot. Genialne
Fot. Genialne

Jak odetkać zapchaną toaletę?

Najpierw do muszli wsyp 1 szklankę sody oczyszczonej, a później dodaj dwie szklanki octu. Obu produktom pozwól działać przez ok. pół godziny. A później spuść wodę. Powinieneś osiągnąć zadowalające rezultaty.

Jak udrożnić toaletę za pomocą płynu do mycia naczyń?

Najpierw wlej do muszli ok. pół szklanki płynu do mycia naczyń. On ułatwi przemieszczanie się w rurach wszelkim zanieczyszczeniom czy innym przedmiotom. Wszystko za sprawą jego lepkiej i śliskiej konsystencji. Na koniec wlej wiaderko gorącej, ale nie wrzącej, wody. Taka kuracja powinna szybko przynieść pożądane rezultaty.

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także