PoradyLajfhaki17 pomysłowych trików, które ułatwią Ci przeniesienie rzeczy podczas przeprowadzki

17 pomysłowych trików, które ułatwią Ci przeniesienie rzeczy podczas przeprowadzki

17 pomysłowych trików, które ułatwią Ci przeniesienie rzeczy podczas przeprowadzki
Katarzyna
14.07.2021 11:32

Przeprowadzka nigdy nie jest miłym doświadczeniem. Przenoszenie wszystkich pudeł i niewygodnych toreb z butami i ciężkimi książkami z trzeciego piętra na parter, może być naprawdę męczące. Niestety w ubiegłym roku przeprowadzałam się aż trzy razy. W tym raz z trzeciego piętra na czwarte, a później z czwartego do domu... Na szczęście istnieją triki, które każdemu ułatwią to zadanie!

Jeśli Ciebie też czeka przeprowadzka koniecznie sprawdź triki, które sprawią, że przenoszenie przedmiotów z jednego mieszkania do drugiego stanie się prostsze i przyjemniejsze!

#1 Przygotuj pudełko z rzeczami na obiad

Podczas przeprowadzki i dużej ilości ruchów, apetyt bardzo szybko narasta. Z własnego doświadczenia wiem, że często chowamy wszystkie produkty spożywcze do pudełek i zapominamy o pozostawieniu rzeczy potrzebnych na przygotowania posiłku. Zamiast zamawiać pizzę, przygotuj sobie pudełko, do którego włożysz np. makaron spaghetti, sos pomidorowy, pomidory w puszce, parmezan i przyprawy. Najlepiej żeby były o produkty o małej pojemności lub te już rozpoczęte. W ten sposób w trakcie przeprowadzki szybko ugotujesz pyszny i pożywny obiad.

#2 Przyklej biżuterię do kartonu

Małe elementy często gubią się w trakcie przeprowadzki. Aby nie oddzieliły się od Twojej ulubionej biżuterii, warto przykleić naszyjniki i kolczyki do kartonu. Jeśli biżuteria nie zawiera chwostów zrobionych ze sznurka, możesz być pewna, że taśma nie uszkodzi naszyjników, a uchroni je przed zniszczeniem i zgubieniem.

#3 Użyj rolki po papierze toaletowym

pinterest
pinterest

Inną opcją na zabezpieczenie Twoich ulubionych wisiorków jest przewleczenie ich przez rolkę po papierze toaletowym.

#4 Duże guziki pomogą Ci zaopiekować się kolczykami

insta
insta

Duże guziki to świetny patent na zabezpieczenie kolczyków. Jeśli do tej pory nie trzymałaś wkrętek w jednym określonym miejscu, lecz w dużym pudełku gdzie, zawsze plątały się z innymi kolczykami, to czas najwyższy pomyśleć o guzikach! Guziki z kolczykami zabezpiecz folią i schowaj do pudełka, aby mieć pewność, że w trakcie przenoszenia na pewno się nie zgubią.

#5 Zabezpiecz kosmetyki

Żadna kobieta nie lubi, gdy jej kosmetyki się rozsypują - zwłaszcza, gdy są to drogie cienie lub już nieprodukowany rozświetlacz w kamieniu. Jeśli chcesz uniknąć rozbicia, zabezpiecz kosmetyki watą lub płatkami kosmetycznymi.

#6 Przyklej taśmę do lustra

imgur
imgur

Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym jak przenieść lustro, jednak podczas przeprowadzki dowiedziałam się, że oprócz folii bąbelkowej warto zainwestować w szeroką taśmę klejącą. Nawet jeśli lustro zostanie uszkodzone, taśma przytrzyma pokruszone elementy - w ten sposób ochronisz siebie oraz pozostałe przedmioty.

#7 Delikatne przedmioty zapakuj w ręczniki

pinterest
pinterest

Aby zabezpieczyć talerze i szklane miski, owiń je w ręczniki lub pościel. I tak musisz przenieść i jedne i drugie rzeczy, więc dlaczego nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu? ;)

#8 Umieść drobne elementy w osobnych torebeczkach

Jeśli rozmontowałaś stół do transportu, pewnie zastanawiasz się jak schować wszystkie śrubki. Rozwiązanie jest bardzo proste. Umieść je w małej torebce, a następnie przyklej ją do mebla używając taśmy klejącej.

#9 Podpisuj pudła!

To bardzo ważne, ponieważ ułatwi Ci później rozpakowanie pudeł i znalezienie wszystkich przedmiotów. Możesz podpisywać je na kolorowych taśmach lub po prostu na kartonie. Dokładnie napisz co znajduje się w danym pudełku oraz do jakiego pokoju należy przenieść karton.

#10 Rób zdjęcia

pinterest
pinterest

Dzieci na pewno będą chciały same spakować swoje zabawki, jednak po przeprowadzce nie będą pamiętać w którym pudle znajduję się ukochana lalka czy konik pony. Zamiast otwierać każdy karton w poszukiwaniu zabawki, wystarczy, że przed zamknięciem pudełka zrobisz zdjęcie zawartości i przykleisz je do kartonu. W ten sposób Twoja pociecha otworzy tylko to pudełko, w którym znajduje się zguba.

#11 Schowaj najważniejsze dokumenty do segregatora

Jeśli boisz się, że podczas przeprowadzki Twoje dokumenty się zgubią, umieść je w osobnych foliach i schowaj do segregatora.

#12 Przechowuj małe rzeczy w garnkach

Zamiast kupować specjalne pudełka, wykorzystaj wolną przestrzeń naczyń, które chcesz ze sobą zabrać. W ten sposób sprawisz, że transport i pakowanie będzie ekonomiczniejsze.

#13 Nie zapominaj o apteczce

pinterest
pinterest

Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, więc kiedy już schowasz wszystkie swoje leki, zostaw malutką kosmetyczkę z lekami przeciwbólowymi, plastrami, bandażami itp. W razie gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas przenoszenia pudeł, zawsze będziesz mogła udzielić pierwszej pomocy.

#14 Zapakuj buty do pudełka po winie

pinterest
pinterest

Pudełka po butach mogą zająć dużo miejsca, dlatego też lepiej jest je zdemontować a obuwie przewieźć w pudełkach po winie. Jeśli takich nie posiadasz możesz poprosić o nie w sklepie - często po dostawie są one wyrzucane, dlatego poproś o nie pracowników sklepu.

#15 Przewieź książki w walizce

imgur
imgur

Jeśli jesteś molem książkowym i musisz przewieźć wszystkie swoje książki do nowego mieszkania, to wiesz pewnie, że przeniesienie ich w pudłach będzie trudnym i ciężkim zadaniem. Dlatego umieszczenie książek w walizce może okazać się znacznie lżejszym zadaniem - upewnij się tylko, że Twoja walizka ma kółka!

#16 Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

pexels
pexels

Czy na pewno potrzebujesz tych wszystkich, nagromadzonych czasem przez lata gratów? Pewnie większości z nich nigdy nie używasz, a części może nawet nigdy nie użyłeś.

#17 Zrób listę

pexels
pexels

Pomoże Ci ona połapać się w tym całym chaosie. Możesz wypisać na niej co jest w jakim pudle, będzie Ci łatwiej daną rzecz wyszukać.

Masz jakieś wypróbowane tricki na przeprowadzkę? Podziel się nimi w komentarzu na naszym Fb!

TRIK KURIERÓW: powiększanie pudełka z kartonu!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także