PoradyPrzerażające wyniki eksperymentu z płynem do płukania tkanin. Przestaniesz używać go używać

Przerażające wyniki eksperymentu z płynem do płukania tkanin. Przestaniesz używać go używać

Przerażające wyniki eksperymentu z płynem do płukania tkanin. Przestaniesz używać go używać
Manuel

22.12.2022 00:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyn do zmiękczania tkanin jest rzeczą, którą większość Polaków uwielbia używać przy robieniu prania. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że wpływa on na ubrania w taki sposób, że w pewnych warunkach może to stać się dla nas zagrożeniem.

Jak działa płyn do zmiękczania tkanin?

Płyny do zmiękczania tkanin występują w wielu różnych formach, w tym także perełek arkuszy a nawet do suszenia. Po dodaniu do prania, ten produkt tworzy cienką, ochronną warstwę nad każdym włóknem, utrzymując tkaniny miękkie i pachnące wspaniale. Jednak przy niewłaściwym użyciu może spowodować spustoszenie w niektórych rzeczach. Płyny do zmiękczania tkanin powleka tkaninę, aby wygładzić włókna i uczynić ją bardziej miękką, pozostawiając jednocześnie środek pielęgnacyjny, który możesz poczuć, gdy go dotkniesz. Niestety, niektóre tkaniny, w tym mikrofibra i frotte, mogą zostać uszkodzone, gdy są nim powlekane. Dlatego płynu do zmiękczania tkanin i innych podobnych mu produktów nigdy nie powinieneś na wielu mniej powszechnych, delikatnych materiałach. Takich jak np. wełny kaszmirowe, czy do odprowadzających wilgoć ubrań treningowych.

płyn do zmiękczania tkanin, fot. freepik
płyn do zmiękczania tkanin, fot. freepik

Próba ognia - tiktoker pokazał co płyn do zmiękczania tkanin robi z każdym ubraniem

Ciekawy eksperyment pokazujący płyny do zmiękczania tkanin od zupełnie nieznanej prawie nikomu strony przeprowadził tiktoker o pseudonimie jeeves_ny. Na kawałku ubrania pokazał on, że płyn do zmiękczania tkanin może spowodować, że dużo łatwiej niż w normalnej sytuacji Twoje ubranie się zapali. Jak to jest w ogóle możliwe? Jest to spowodowane wcześniej już wspomnianym faktem, który wskazuje na to, że płyn do zmiękczania tkanin rozpręża włókna ubrań. Przez to "łapią" one więcej tlenu i nie stanowią zbitej warstwy. A to oznacza, że ogniowi dużo łatwiej jest się zapalić na takich ubraniach, bo stanowią one dla niego lepszą pożywkę. Zobacz zresztą sam jak to wygląda na wideo:

Jak więc doskonale widzisz używanie płynu do zmiękczania tkanin może być w pewnych warunkach niebezpieczne. Jeśli wziąć jeszcze pod uwagę, że trzeba dokładnie uważać na to, co się w nim pierze, to nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z tego produktu. Oczywiście przez to ubrania będą mniej miękkie i przyjemne w dotyku. Ale te z drugiej strony będziesz mógł co nieco zaoszczędzić. A to w obecnych czasach na pewno nie zaszkodzi.

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także