InspiracjeMiejscaLudzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście

Ludzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście

Ludzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście
Katarzyna
17.08.2022 15:30, aktualizacja: 17.08.2022 16:07

SPA w hotelach czy kurortach o wysokich standardach to nie nowość. Wiele zagranicznych, luksusowych obiektów ma baseny na najwyższych piętrach budynku lub na jego dachu. Jest jednak pewien pomysł basenu, który zadziwia i szokuje wszystkich. Z pewnością ten basen nie będzie atrakcją dla osób z lękiem wysokości!

Już wkrótce na szczycie jednego z najwyższych wieżowców w Londynie, powstanie pierwszy przeźroczysty basen, zapewniający 360-stopniową panoramę na całe miasto - w końcu będzie znajdował się na 55 - piętrze hotelu! Pojemność basenu wynosić będzie blisko 600 tysięcy litrów. Patrząc na wizualizację budynek, jak i sam basen, będzie wyglądać spektakularnie jest jednak jedno "ale". Jak będzie można się do niego dostać?

Ten oryginalny basen został przedstawiony przez brytyjską firmę Compass Pools, która zdradza, że ta atrakcja pozwoli na obserwowanie panoramy Londynu podczas pływania. Osoby korzystające z basenu będą mogły także podziwiać to co dzieje się bezpośrednio pod nimi - to wszystko dzięki szybom wykonanym z lanego akrylu.

boredpanda.com
boredpanda.com

Według strony internetowej głównego wykonawcy, Compass Pools, użytkownicy basenu będą mogli dostać się do niego używając spiralnych schodów,znajdujących się w podłodze basenu. Wejście będzie działać podobnie jak system drzwi w łodziach podwodnych, a to pozwoli zachować czysty i spójny design całego projektu, bez potrzeby budowania zewnętrznych schodów.

boredpanda.com
boredpanda.com

Druga rzecz, która się nasuwa to słynna angielska pogoda. Czy deszczowy aura nie przeszkodzi projektantom w dopięciu swojego pomysłu i wybudowaniu basenu, który nie będzie miał zadaszenia? Tego dowiemy się za kilka miesięcy. Początek budowy ma ruszyć w 2020 roku.

boredpanda.com
boredpanda.com
Jak Ci się podoba ten projekt? Zdecydowałbyś się na skorzystanie z takiej hotelowej atrakcji?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także