PoradyLajfhakiPrzetrzyj nim szybę samochodu. Działa jak niewidzialna wycieraczka

Przetrzyj nim szybę samochodu. Działa jak niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka domowej roboty. Fot. Genialne.pl
Niewidzialna wycieraczka domowej roboty. Fot. Genialne.pl
20.02.2023 13:02

Znasz to denerwujące uczucie, kiedy padający deszcz zatrzymuje się na Twojej szybie samochodowej, zamiast z niej spływać? Krople deszczu najpierw zasłaniają widok, a następnie zasychają i tworzą paskudny osad. Po co się tym denerwować? W takiej sytuacji wybawieniem będzie niewidzialna wycieraczka domowej roboty – nie wydasz na nią majątku, a efektami pochwalisz się przed niejednym znajomym.

Ten patent sprawi, że Twoja szyba pokryje się specjalną powłoką ochronną, a padające kropelki deszczu będą swobodnie po niej spływać. To nie tylko większa wygoda podczas jazdy, ale również oszczędność czasu i pieniędzy – mycie szyb nie będzie konieczne aż tak często, jak do tej pory. Mowa tutaj o „montażu” niewidzialnej wycieraczki.

Dzięki temu preparatowi hydrofobowemu zwiększysz bezpieczeństwo na drodze – i swoje, i innych jej użytkowników. Przecież taka powłoka ochronna, która nie pozwala, aby deszcz zatrzymywał się na szybie, znacząco wpływa na lepszą widoczność, a to zaś jest gruntowne w kwestii pewnego poruszania się po jezdni.

Preparat hydrofobowy – czy to kolejne zastosowanie płynu do płukania tkanin?

A i owszem! Wygładzi powierzchnię szyby poprzez wypełnienie jej najmniejszych ubytków i zarysowań, co zaś sprawi, że zmniejszy się siła tarcia. Ta niewidzialna wycieraczka domowej roboty będzie „odbijać” nie tylko kropelki deszczu, ale również śnieg i zabrudzenia. Dzięki niej szyba nie będzie tak szybko i tak mocno zamarzać. Tyle zalet za sprawą jednego patentu!

Obraz

Jak samemu zrobić niewidzialną wycieraczkę?

Najpierw dokładnie oczyść czołową szybę samochodu. To kluczowe dla skuteczności triku. Zrób to precyzyjnie – zabrudzenia mogłyby się rozmazać po szkle i uniemożliwić uformowanie się powłoki.

Obraz

Teraz nałóż trochę płynu do płukania tkanin na miękką ściereczkę – nie za dużo.

Obraz

Następnie przetrzyj dokładnie całą szybę.

Obraz

Na koniec skrupulatnie wytrzyj ją suchą szmatką.

Obraz

I gotowe! Woda swobodnie spływa z szyby, nie zatrzymując się na niej! Właśnie tanim kosztem zamontowałeś u siebie niewidzialną wycieraczkę.

Obraz
Obraz

Jeśli zobaczysz butelkę w kole samochodu, natychmiast dzwoń na policję - to próba przestępstwa!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także