PoradyLajfhakiPrzy umywalce w hotelu masz szklanki? Nikt Ci o nich tego nie powie...

Przy umywalce w hotelu masz szklanki? Nikt Ci o nich tego nie powie...

Szklanki w pokoju hotelowym fot. genialne.pl
Szklanki w pokoju hotelowym fot. genialne.pl

26.03.2023 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nocując w hotelach, cieszymy się z ich szerokiej oferty oraz dobrze wyposażonych pokoi. Szklanki w pokoju hotelowym, czy w łazience, to już właściwie standard. Jednak miej na uwadze, że wiele osób przestrzega przed używaniem ich. Nie wolno z nich niczego pić!

Szklanki w pokoju hotelowym są nie tylko na stolikach, ale też czasami są w łazience. Trzymanie w nich szczoteczki do zębów nie jest zalecane, jeżeli wcześniej nie umyjesz dobrze szklanek, czy ich nie zdezynfekujesz. Może się bowiem okazać, że naczynia były myte, ale niekoniecznie w zmywarce czy w wyparzarce do naczyń. Mogły być przetarte tylko produktem do mebli, nadającym połysk.

Brudna szklanka w hotelu

Jeśli chcesz używać kubków i szklanek z pokoju hotelowego, to najpierw po prostu je zdezynfekuj. Jeżeli w pokoju znajduje się czajnik, zagotuj wodę i wyparz je wrzątkiem. Przedtem możesz je umyć nawet zwykłym mydłem hotelowym. Nie musisz mieć do tego specjalnego płynu do naczyń. Jeżeli naprawdę Ci zależy na czystych szklankach, możesz oczywiście kupić gąbkę do naczyń i płyn do mycia naczyń w pobliskim sklepie, lub po prostu zabierać te rzeczy ze sobą w każdą podróż. Niektórzy zabierają swój ulubiony kubek na wyjazdy służbowe, czy prywatne.

Szklanki w hotelu fot. genialne.pl
Szklanki w hotelu fot. genialne.pl

Użyj szklanki w hotelu jako alarmu

Szklanka w hotelu może przydać się jeszcze do jednej rzeczy. Zrobisz z niej swój własny system alarmowy. Wystarczy nasunąć na klamkę szklankę, a na niej ustawić drugą. Wtedy, jeśli ktoś będzie próbował wejść do pokoju, szklanki spadną. Hałas, jaki zrobią, wystarczy, aby Cię obudzić, a ewentualnego włamywacza wystraszyć.

Obraz

Użyj kubka, czy szklanki jako głośnika

Kubek wzmocni dźwięk telefonu Wystarczy, że smartfona do niego wstawisz. Możesz więc słuchać swojej ulubionej muzyki bez głośników do telefonu w każdych warunkach. Ten trik wykorzystuje wiele osób.

Brudne piloty od telewizora

W pokoju hotelowym najbrudniejsze jednak nie są szklanki, a pilot od telewizora, czy telefon hotelowy. Po wejściu do pokoju hotelowego warto więc je przetrzeć, czy zdezynfekować.

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także