PoradyPrzycisk od szyb w aucie może włączyć ukrytą funkcję. Odmieni Twoje poranki

Przycisk od szyb w aucie może włączyć ukrytą funkcję. Odmieni Twoje poranki

Przycisk od szyb w aucie może włączyć ukrytą funkcję. Odmieni Twoje poranki

20.01.2023 20:18, aktual.: 20.01.2023 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli myślimy o zimie, to pierwszym skojarzeniem kierowców są na pewno nieodśnieżone drogi i kłopoty z samochodami. Co rok skarżą się na konieczność odmrażania szyb, z którą spotykają się niemalże co ranek. O ile szybę mogą potraktować skrobaczką, tak większy problem pojawia się, kiedy zauważą, że oszroniony jest jeszcze inny element auta… Jak szybko odmrozić lusterka w samochodzie?

Ograniczona widoczność to jedna z najgorszych przeszkód dla kierowców. Producenci aut wyszli tej niedogodności naprzeciw i większość aut ma już zamontowaną funkcję ogrzewania tylnej szyby. Od niedawna poszli naprzód i to samo udogodnienie zaprojektowali również w lusterkach.

Obraz

Jak odmrozić lusterka w samochodzie?

Stworzony jest ku temu specjalny przycisk mieszczący się zazwyczaj nieopodal nawiewów lub pokrętła do ustawiania lusterek. Jednak – niestety – większość samochodów ma tę funkcję ukrytą. Aby ją aktywować, należy nacisnąć przycisk ogrzewania tylnej szyby – te dwa tryby są ze sobą połączone.

Obraz

Ocieplane lusterka samochodowe – co nam to daje?

Kierowcy, którzy są właścicielami aut wyposażonych w tę funkcję, są w zimie prawdziwymi szczęściarzami. Jeśli w chłodny ranek zobaczą, że ich lusterka są oszronione, to nie muszą martwić się, jak usunąć nagromadzony na nich lód. W cień odchodzi też kombinowanie, jak by tu zmieścić dużą skrobaczkę w tak małym lusterku – po prostu wciskają jeden przycisk, a ich lusterka stają się czyste już w kilkanaście sekund.

Obraz

A co jeśli samochód nie ma tej funkcji?

W takim przypadku wykorzystaj sprawdzony trik – woreczek z ciepłą wodą. Zanim wyjdziesz z domu do auta, nalej do strunowego woreczka gorącej wody i zamknij go szczelnie. Weź go ze sobą i pocieraj oszronioną szybę w samochodzie oraz lusterka. Lód stopi się w mgnieniu oka.

Możesz też zrobić swój domowy spryskiwacz odmrażający szyby – zmieszaj alkohol z wodą w stosunku 3:1 w butelce z atomizerem. Spryskuj oblodzone szyby i lusterka, a później patrz, jak szron sam się topi.

Kolejna część zakładów barowych, dzięki którym będziesz miał szansę wygrać trochę gotówki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także