PoradyLajfhakiPrzyczepiam do krawędzi blatu. Skończyły się wszelkie marudzenia i nerwy

Przyczepiam do krawędzi blatu. Skończyły się wszelkie marudzenia i nerwy

organizer do kabli, fot. Genialne
organizer do kabli, fot. Genialne
27.09.2023 18:52

Bardzo często jest ich multum, przez co doprowadzają nas do białej gorączki. Ciężko wtedy znaleźć jeden konkretny kabel, a na plątaninie łatwo stracić uzębienie. Koniecznie sprawdź, jak zrobić organizer do kabli za grosze.

Osoby mające wiele sprzętów elektronicznych w domu doskonale znają ten chaos. Multum kabli, przedłużaczy, ładowarek to tylko wierzchołek problemu. Bardzo często znajdują się wszystkie w jednym miejscu, a wyglądają praktycznie tak samo. Korzystanie z nich przynosi więc dużo nerwów. Okazuje się, że wcale tak nie musi być. Stwórz samodzielnie organizer do kabli. Wystarczy wykorzystać to, co masz na biurku, aby zapanował porządek.

Jak zrobić organizer do kabli?

Nie ma nic prostszego, jeśli masz w domu klipsy biurowe. Zazwyczaj używamy ich do spinania ze sobą ważnych dokumentów. Jednak na tym ich rola się nie kończy. Weź klipsy i przypnij je do krawędzi blatu np. biurka. Możesz użyć tyle sztuk, ile potrzebujesz, a kiedy są już porządnie umiejscowione, to sięgnij po kable. Teraz zahacz końcówkami kabli o metalowe końcówki spinaczy i gotowe. Wszystkie przewody i ładowarki są posegregowane tak, aby łatwo można było z nich korzystać. W ten sposób oszczędzasz swój czas, nerwy oraz pieniądze, ponieważ profesjonalne organizery kosztują krocie.

Organizer do kabli stworzysz samodzielnie w zaledwie kilka sekund, fot. Gettyimages
Organizer do kabli stworzysz samodzielnie w zaledwie kilka sekund, fot. Gettyimages

Kable plątają się po podłodze? Wykorzystaj stare pudełko

Poukładane na klipsach kable to tylko połowa sukcesu, ponieważ trzeba zmierzyć się z tym, co jest niżej. Bardzo często przy przedłużaczu tworzy się mało efektowna plątanina, która nie tylko utrudnia życie, ale przede wszystkim nie prezentuje się schludnie. Dlatego nie warto czekać, tylko sięgnąć po puste pudełko. Najlepiej sprawdzi się to po butach, ponieważ to sposób na wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy, a więc i wsparcie ekologii. Przy okazji nasze działania wpiszą się też w trend zero waste, a efekt będzie estetyczny. Wystarczy wziąć nożyczki i naciąć karton tak, aby miał otwory na wtyczkę oraz przewód przedłużacza. Z boku należy wykroić dziury, przez które będą wychodzić kable. Ich ilość zależy od twoich potrzeb oraz wielkości, dlatego tak dobierz wymiary, aby pudełko było praktyczne. Po kilkunastu minutach problem splątanych kabli znika, przez co pomieszczenie od razu wygląda czyściej.

Old and damaged electric adapter power plug has many appliances are plugged outlet socket.
Old and damaged electric adapter power plug has many appliances are plugged outlet socket.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także