PoradyTani sposób na pozbycie się szkodników, grzybów i pleśni z ziemi roślin doniczkowych? Wystarczy posypać je przyprawą

Tani sposób na pozbycie się szkodników, grzybów i pleśni z ziemi roślin doniczkowych? Wystarczy posypać je przyprawą

Tani sposób na pozbycie się szkodników, grzybów i pleśni z ziemi roślin doniczkowych? Wystarczy posypać je przyprawą
08.07.2022 15:12

Cynamon to nie tylko smaczna i aromatyczne przyprawa, która wzbogaca nasze potrawy. Ona także ma swoje zastosowanie w ogrodnictwie oraz pomoże uratować Twoje kwiaty pokojowe rosnące w czterech ścianach. Zobacz po co przyda się cynamon w doniczce i jak go mądrze stosować.

Cynamon na pleśń w doniczce

Co do smakowych walorów cynamonu nikt chyba nie ma wątpliwości. Jednak ta przyprawa będzie także niezastąpiona podczas uprawy roślin doniczkowych. Wszystko dlatego, że to naturalny i ekologiczny środek antygrzybiczny. Jeśli na glebie w doniczce zauważysz pleśń tworzącą białe kożuchy (pojawia się wraz ze wzrostem wilgotności w pomieszczeniu), to szybko posyp ją cynamonem i poruszaj lekko wierzchnią warstwę podłoża. Zobaczysz, że tym sposobem szybko rozprawisz się z pleśnią.

fabrikasimf/freepik
fabrikasimf/freepik

Naturalny ukorzeniacz

Cynamon pomoże również ukorzenić się nowym roślinom. Do otworu zrobionego w glebie nasyp trochę cynamonu i dopiero wtedy włóż sadzonki. Aromatyczna przyprawa sprawi, że młode rośliny będą mniej narażone na przeróżne choroby oraz atak pleśni.

Możesz również przygotować wodę cynamonową. Do pół litra wody wsyp łyżeczkę cynamonu i taką miksturę odstaw na kilka godzin. Po tym czasie wlewaj ją do otworów zrobionych w ziemi. Do tak przygotowanego podłoża możesz sadzić rośliny.

Natomiast jeżeli samodzielnie rozmnażasz r0śliny, to końcówkę młodziutkiej sadzonki możesz najpierw zanurzyć na chwilę w cynamonie i dopiero później wsadzić do gleby.

pinterest
pinterest

Odstraszanie mrówek i kotów za pomocą cynamonu

I co najlepsze cynamonu nie tolerują mrówki. Jeśli posypiesz nim ziemią w doniczkach, to te małe owady będą się trzymały z daleka od Twojego domu. Oczywiście cynamonem możesz również pokryć ziemię w skrzynkach czy pojemnikach znajdujących się na balkonie. To spowoduje, że nie będą zjawiać się na nim mrówki, ale także koty z sąsiedztwa.

Już wiesz po co przyda się cynamon w doniczce. Teraz przekonaj się jak szybko możesz pozbyć się chwastów rosnących między kostką brukową. W tym przypadku pomoże jeden składnik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także