PoradyLajfhakiPusta rolka pod deską sedesową to ważny znak! Nie ignoruj jej, kiedy wchodzisz do WC

Pusta rolka pod deską sedesową to ważny znak! Nie ignoruj jej, kiedy wchodzisz do WC

pusta rolka pod deską sedesową, fot. Genialne.pl
pusta rolka pod deską sedesową, fot. Genialne.pl
22.05.2023 12:08

Coraz częściej w publicznych toaletach pojawia się pusta rolka ustawiona pod deską sedesową. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne, ma ogromne znaczenie dla użytkowników. Jest to ważny komunikat dla każdego, kto chce skorzystać z WC.

Warunki panujące w toaletach publicznych często pozostawiają wiele do życzenia. Pochlapane deski, walający się po podłodze papier, a w końcu jego brak. To wszystko w wielu miejscach jest normą, ponieważ są rzadko sprzątane, a użytkownicy nie dbają o to, by pozostawić po sobie porządek. Zwyczaje powoli się jednak zmieniają. Dowodem jest coraz częściej praktykowany zwyczaj stawiania pustej rolki po papierze pod deską sedesową. W ten sposób użytkownicy publicznego WC przekazują kolejnym osobom ważną wiadomość.

Co oznacza pusta rolka pod deską sedesową?

Brak papieru w publicznej toalecie to jeden z najgorszych scenariuszy. Niestety, zwykle o tym, że papier się skończył, przekonujemy się już po skorzystaniu z WC, co rodzi spore problemy. Pusta rolka pod deską sedesową ma zapobiegać takim sytuacjom. Jest ona sygnałem, że osoba, która korzystała z toalety przez nami, zużyła resztę papieru. Dzięki temu, że rolka znajduje się pod uniesioną klapą, widzi ją każda osoba wchodząca do toalety — zarówno użytkownik, jak i pracownik obsługi. Dla pierwszego widok rolki pod deską będzie sygnałem, że przed wejściem do kabiny musi poszukać chusteczek lub innych środków higienicznych, a dla drugiego — że powinien jak najszybciej uzupełnić brakujący papier.

Co oznacza pusta rolka pod deską sedesową? Fot. Genialne.pl
Co oznacza pusta rolka pod deską sedesową? Fot. Genialne.pl

Kiedy ustawić pustą rolkę pod deską sedesową?

Trik ze stawianiem rolki pod deską sedesową sprawdza się nie tylko w publicznych toaletach. Możesz stosować go zawsze, gdy kończy się papier toaletowy. Ta sztuczka doskonale sprawdza się w czasie domówek lub wizyt u znajomych. Kiedy zużyjesz resztę papieru toaletowego, nie wyrzucaj rolki. Ustaw ją pod deską sedesową. Nie będziesz musiał informować gospodarza wprost o tym, że papier się skończył. Dowie się o tym, kiedy wejdzie do łazienki i zobaczy pustą rolkę pod deską sedesową. Ten trik sprawdzi się również w mieszkaniach studenckich, w których lokatorzy na zmianę kupują środki czyszczące i higieniczne. Pusta rolka będzie subtelnym znakiem, że osoba, która obecnie dyżuruje, powinna jak najszybciej uzupełnić zapas papieru toaletowego.

Pusta rolka pod deską sedesową to ważny sygnał. Fot. Genialne.pl
Pusta rolka pod deską sedesową to ważny sygnał. Fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także