PoradyRaz na sezon grzewczy wlewam w kaloryfer tą mieszankę. Efekt jest genialny!

Raz na sezon grzewczy wlewam w kaloryfer tą mieszankę. Efekt jest genialny!

patent na wymycie grzejnika, fot. Genialne
patent na wymycie grzejnika, fot. Genialne
27.01.2023 19:30

Poznaj prosty patent na wymycie grzejnika i zobacz jak łatwo możesz usunąć z jego wnętrza kurz, pajęczyny oraz wszelkie inne zanieczyszczenia.

Kaloryfer to urządzenie, które jest niezwykle oporne na czyszczenie. O ile jeszcze zewnętrzną część dość łatwo przetrzesz ściereczką, to z myciem wnętrza może pojawić się problem. W związku z tym, niektórzy całkowicie tego nie robią. To też nie jest najlepsze wyjście. Dlatego użyj sprytnego sposobu

Jak dokładnie wyczyścić kaloryfer? Krok po kroku

  • Najpierw upewnij się, że grzejnik jest całkowicie zimny.
  • Następnie w misce wymieszaj zimną wodę z płynem do płukania.
fot. Genialne
fot. Genialne
  • Pod kaloryferem rozłóż ścierki bądź ręczniki, a także połóż miskę.
  • Wodę z płynem do płukania przelej do dzbanka z dziubkiem (wówczas zdecydowanie łatwiej będzie Ci przeprowadzić cały proces czyszczenia).
  • Teraz wodę wlej przez otwory na górze kaloryfera. Ona przeleje się przez wnętrze grzejnika i ostatecznie trafi do miski.
patent na wymycie grzejnika, fot. Genialne
patent na wymycie grzejnika, fot. Genialne
  • Kiedy już skończysz czyścić całe urządzenie, zauważysz, że w misce znajduje się dość brudna woda. Te wszystkie zanieczyszczenia zalegały we wnętrzu Twojego kaloryfera.
fot. Genialne
fot. Genialne
  • Na koniec weź jeszcze suszarkę do włosów i wpuść ciepły strumień powietrza do kaloryfera. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pozbyłeś się wody, a urządzenie nie zardzewieje.

Takie gruntowne czyszczenie przeprowadzaj jedynie raz w roku. Częstsze mycie wodą zwiększa ryzyko pojawienia się rdzy na kaloryferze. A tego nikt sobie nie życzy.

Czy warto wyłączać ogrzewanie na noc?

To pytanie nurtuje wiele osób, jednak zdecydowanie nie należy tego robić. Lepiej będzie, jeżeli w wybranych pomieszczeniach po prostu obniżysz temperaturę. Najlepiej to zrobić w sypialni czy korytarzu, gdzie temperatura około 16-18 stopni wystarczy. Dodatkowo możesz przykręcić ogrzewanie, kiedy jesteś poza domem (np. w pracy czy na spotkaniu towarzyskim). Dzięki temu z pewnością niższe mniejsze rachunki za energię.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także