PoradyRaz w miesiącu podlewam storczyk resztkami tego napoju i od razu odzyskuje siły

Raz w miesiącu podlewam storczyk resztkami tego napoju i od razu odzyskuje siły

storczyk piwo fot. genialne.pl
storczyk piwo fot. genialne.pl
Manuel

03.02.2023 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaka roślina może tak bardzo lubić piwo? To storczyk jest takim nieco nietypowym kwiatem, któremu mała dawka złocistego trunku może zrobić dobrze na zdrowie. Podanie mu odrobiny alkoholu często jest w stanie wydobyć go z choroby, z jaką się zmaga, bo właśnie piwo odżywi storczyk...

Piękny, ale problematyczny jak storczyk...

Orchidea jest pięknym kwiatem, który może być dumną ozdobą każdego pomieszczenia - co do tego nikt nie ma wątpliwości. Niektórzy jednak nie radzą sobie z jego uprawą, bo potrafi być on nieco wymagający i kapryśny. Storczyk z jednej strony lubi miejsca z dość duża ilością światła, ale z drugiej strony musi to być światło rozproszone. Już samo to sprawia, że nieraz niełatwo jest mu w domu stworzyć odpowiednie warunki. A do tego nie jest to roślina szczególnie odporna na działanie różnych bakterii i drobnoustrojów, które mogą ją zaatakować. Często więc, aby mogła się okazale rozwinąć wymaga by podawać jej w jakiejś formie nawóz dostarczający jej cennych składników odżywczych, które wspomagają zarówno wzrost, jak i pomagają utrzymać dobre zdrowie.

storczyk piwo, fot. freepik
storczyk piwo, fot. freepik

Piwo i storczyk - czyli zaskakująca, ale zgodna para

Piwo posiada składniki odżywcze, które wspomagają dobre zdrowie storczyka. Nawożenie tego kwiatu niewielką ilością tego alkoholu jest bardzo przydatne, jeśli nasza roślinka zmaga się z jakimiś przeciwnościami hamującymi jej wzrost i pełny rozwój. Musisz jednak uważać na to, by nie przesadzić z ilością piwa, którą orchidei zaaplikujesz. Musi też być ono odpowiednio rozrzedzone i przygotowane. Inaczej roślinie zaszkodzisz zamiast jej pomóc.

storczyk piwo, fot. freepik
storczyk piwo, fot. freepik

Tak piwo odżywi storczyk

Orchideę można nawozić jedynie piwem, które nie jest smakowe - te bowiem zawiera barwniki i substancje, które wyraźnie szkodzą większości roślin. Co więcej musi ono być niskoprocentowe i całkowicie wygazowane. Jeśli chcesz się pozbyć wszystkich bąbelków z piwa, wystarczy, że je otworzysz i odstawisz na kilka godzin. Następnie przelej do pojemnika średniej wielkości ok. 50 ml piwa. Dolej następnie do niego szklankę wody (ok. 300 ml) i wymieszaj. Rozcieńczonym piwem możesz już następnie podlać Twój kwiatek. Uważaj jednak, żeby nie robić tego za często. Piwo przysłuży się Twojemu kwiatkowi, jeśli będziesz go nim raczył mniej więcej raz na miesiąc. Dużo częstsze może doprowadzić nawet do jego obumarcia.

Jak zrobić nawóz ze skórki banana? Jest naturalny, tani i świetnie ożywia rośliny doniczkowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także