PoradyLajfhakiRaz w miesiącu podlewam storczyka resztkami tego napoju i od razu odzyskuje siły

Raz w miesiącu podlewam storczyka resztkami tego napoju i od razu odzyskuje siły

jak zregenerować storczyka, fot. Getty Images
jak zregenerować storczyka, fot. Getty Images
10.10.2023 11:47, aktualizacja: 10.10.2023 14:37

Storczyki są piękne, ale kapryśne. Zdarza się, że mimo odpowiedniej pielęgnacji, nie rozwijają się zbyt dobrze. Podpowiadamy, jak zregenerować storczyka, wykorzystując pewien nieoczywisty produkt spożywczy.

Duże, sztywne liście i delikatne kwiaty na długich pędach wyglądają zjawiskowo. Pod warunkiem, że storczyk rozwija się prawidłowo i bujnie kwitnie. A niestety z tym bywa różnie. Uprawa tej rośliny wymaga sporo cierpliwości i wytrwałości. Kwiatek potrzebuje m.in. odpowiedniej odżywki. Skuteczny preparat znajdziesz w każdym spożywczaku.

Jak dbać o storczyka?

Storczyk to roślina bardzo delikatna, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie. Lubi mieć dostęp do dużej ilości światła, ale raczej rozproszonego. W związku z tym powinieneś rozważnie wybrać dla niego miejsce. Zdarza się, że po przyniesieniu do domu gubi kwiaty. To dlatego, że źle znosi przestawianie, szczególnie w okresie kwitnienia. Poza tym jest wrażliwy na nadmiar wody. Należy podlewać go raczej skromnie 1-2 razy w tygodniu i nie dopuszczać, by jego korzenie były stale zanurzone w wodzie (mogą zgnić). Ważne jest również dostarczenie roślinie niezbędnych składników odżywczych, które zabezpieczą ją przed szkodnikami i chorobami, a także zapewnią bujny rozrost. Podpowiadamy, jaki domowy patent warto wypróbować, by zregenerować storczyka i sprawić, że będzie pięknie się rozwijał.

Jak zregenerować storczyka, który przestał rosnąć? Fot. Freepik
Jak zregenerować storczyka, który przestał rosnąć? Fot. Freepik

Jak zregenerować storczyka?

Jeśli twój storczyk przestał rosnąć lub kwitnąć, sięgnij po piwo! W pierwszej chwili może wydać ci się to dziwne, ale ten patent naprawdę działa. Piwo zawiera wiele składników, które pozytywnie wpływają na rośliny. Znajdują się w nim m.in. drożdże, cukry, białka, azot, potas, wapń, fosfor oraz magnez. Wszystkie te składniki wspierają wzrost oraz kwitnienie roślin (w tym storczyka), a także dobrze wpływają na ich ogólną kondycję. Aby nawóz z piwa był skuteczny, musisz korzystać z niego w odpowiedni sposób. Nie możesz po prostu otworzyć butelki czy puszki i wlać złotego napoju do doniczki. To mogłoby skończyć się katastrofą! Odżywkę trzeba odpowiednio przygotować i stosować regularnie, ale nie za często. Kieruj się wskazówkami, które znajdziesz poniżej, a twój storczyk szybko odżyje i będzie bujnie kwitł.

Jak zregenerować storczyka, stosując piwo? Fot. Freepik
Jak zregenerować storczyka, stosując piwo? Fot. Freepik

Jak stosować piwo, by zregenerować storczyka?

Zanim podasz piwo storczykowi, musisz zostawić je otwarte na kilka godzin, by całkowicie uleciał z niego gaz. Następnie wymieszaj 50 ml napoju z 300 ml wody. Mieszanką podlej swoją roślinę. Stosuj tę odżywkę raz w miesiącu, a zobaczysz, jak storczyk odzyskuje siły i zaczyna się rozwijać. W żadnym wypadku nie próbuj przyspieszyć tego procesu przez częstsze podawanie piwnego nawozu. Przenawożenie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a nawet doprowadzić do obumarcia kwiatka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także