PoradyLajfhakiRegularnie wlewam jedną miarkę do toalety. Idealnie czyści i ładnie pachnie

Regularnie wlewam jedną miarkę do toalety. Idealnie czyści i ładnie pachnie

czym czyścić toaletę, fot. Genialne
czym czyścić toaletę, fot. Genialne

01.03.2023 08:00

Mycie ubikacji nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, zwłaszcza gdy nie widać włożonego w to trudu. Nie lubisz długiego i żmudnego szorowania? Nikt nie lubi! Od teraz stanie się to szybkie i proste! Poznaj, jak wyczyścić toaletę domowym sposobem? To świetna opcja, kiedy akurat butelka ze środkiem do czyszczenia WC, którego do tej pory używałeś, okaże się być niespodziewania pusta.

Dlaczego warto wsypywać do toalety proszek lub wlewać płyn do prania? Kiedy zobaczysz efekty, to sam się przekonasz, że to dość szokujące, ale zarazem genialne rozwiązanie! Ten detergent idealnie czyści ubikację dzięki zawartym w nim surfaktantom, które w mig rozpuszczają brud i osady. Również kamień nie ma szans na przetrwanie, ponieważ środki do prania są bogate w substancje zmiękczające wodę. Ale jak wykorzystać je do mycia WC?

Obraz

Czyszczenie toalety domowym sposobem krok po kroku

  • Na początek spłucz toaletę, aby proszek lub płyn lepiej przyczepiły się do jej wewnętrznych ścianek.
  • Wsyp do muszli około pół szklanki (jedną miarkę) detergentu do prania - dobrze, żeby był przeznaczony do białych tkanin. Obsypuj lub oblewaj nim ścianki.
Obraz
  • Zamknij ubikację i odczekaj 15 – 20 minut. W tym czasie specyfik zacznie działać i dokładnie ją oczyszczać. Antybakteryjny wybielacz, zawarty w detergentach do białego prania, podbije efekt.
  • Po upływie tego czasu dokładnie wyszoruj toaletę. Rób to precyzyjnie i skrupulatnie - nie omijaj żadnych szczelin i zakamarków.
  • Spłucz WC i ciesz się czystością! Muszla będzie aż lśniła i w dodatku pięknie pachniała!

Wykorzystuj ten sposób na zmianę ze sklepowymi chemikaliami lub z kolejnym domowym trikiem na czystą toaletę: wlej do niej całą butelkę Coca-Coli, a zobaczysz, że było warto! To nieco szokujący sposób, ale na pewno zostanie z Tobą na długo, bo rezultaty są niesamowite!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to poznaj też 6 nietypowych sposobów na umycie toalety!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także