PoradyLajfhakiRobię własny detergent i czyszczę w nim zabawki kąpielowe mojego dziecka

Robię własny detergent i czyszczę w nim zabawki kąpielowe mojego dziecka

jak wyczyścić zabawki do kąpieli, fot. Getty Images
jak wyczyścić zabawki do kąpieli, fot. Getty Images
12.08.2023 11:14

Każdy rodzic wie, jak ciężko jest namówić malucha na kąpiel. Dlatego z pomocą przychodzą nam zabawki, które uprzyjemniają mu czas spędzony w wannie. Podpowiadamy jak wyczyścić zabawki do kąpieli.

Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej atrakcyjniejsze gadżety do kąpieli. Znana wszystkim żółta kaczuszka powoli odchodzi w niepamięć. Wiele zabawek ma teraz funkcje, które rozwijają percepcję dziecka lub są sensoryczne, co pozwala maluchowi na lepsze poznawanie świata. Jednak kąpielowe gadżety nie zawsze są czyste, ponieważ mają kontakt z wodą. Dlatego po każdym użyciu koniecznie czyść je, a twoja pociecha będzie bezpieczna.

Jak wybrać zabawki do kąpieli dla dzieci?

Dzięki nim rodzicielstwo staje się łatwiejsze, a dla dziecka kąpiel nie jest przykra. Dlatego warto wybierać te, które wykonane są z trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Jest to bardzo ważne, aby podczas zabawy przedmiot nie zrobił krzywdy pociesze. Należy pamiętać o tym, aby kupować tylko zabawki przeznaczone do kontaktu z wodą, odporne na kosmetyki i płyny oraz będące komfortowe dla skóry malucha. Wybieraj te całkowicie zabudowane, bez dziurek lub wgłębień, w których może gromadzić się pleśń. Kiedy na zabawce po czasie użytkowania pojawia się brud, a co gorsza lepki nalot to pozbądź się jej jak najszybciej.

Obraz

Jak wyczyścić kąpielowe gadżety?

Po każdej kąpieli należy umyć, a następnie wysuszyć zabawki. Warto trzymać je w suchym miejscu, do którego dochodzi powietrze (nie w plastikowych workach). Kluczowe są detergenty, jakie zostaną użyte do czyszczenia, ponieważ chemia może łatwo uszkodzić zabawki, a w najgorszym wypadku uczulić skórę dziecka. Dlatego lepiej nie przepłacać tylko samodzielnie przygotować domowy preparat myjący, który będzie bezpieczny dla pociechy. Zmieszaj 1/2 szklanki octu spirytusowego z 1 litrem przegotowanej albo przefiltrowanej wody. Zapach octu jest nieprzyjemny, dlatego dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne. Po namoczeniu w mieszance, zabawki dokładnie przepłucz pod bieżącą wodą, a potem poczekaj, aż całkowicie wyschną.

Merry beautiful young female parent bending over her cute baby boy seated in the bath
Merry beautiful young female parent bending over her cute baby boy seated in the bath
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także