DomSzklanka wody wystarczy, aby wyhodować aż 13 różnych roślin! Prościej się nie da

Szklanka wody wystarczy, aby wyhodować aż 13 różnych roślin! Prościej się nie da

Szklanka wody wystarczy, aby wyhodować aż 13 różnych roślin! Prościej się nie da
Katarzyna
03.07.2020 09:44, aktualizacja: 03.07.2020 22:00

Rośliny sprawiają, że nasz dom staje się przytulny i cieszy oko. Jednak nie każda osoba ma cierpliwość i przede wszystkim rękę do roślin. Ty też zamiast cieszyć się z zieleni w mieszkaniu patrzysz na uschnięte patyki?

Nie martw się! Są pewne rośliny, które nie potrzebują dużej opieki! Wystarczy szklanka wody, a będą rosły piękne i silne.

#1 Amarylis

Amarylis to ozdobna roślina cebulowa, która nie wymaga zbyt dużej ilości wody czy dodatkowych suplementów w glebie. Wszystko czego potrzebujesz to wazon, kamienie (do utrzymania bulwę w stabilnej pozycji) oraz wodę.

#2 Papirus

Pewnie wydawało Ci się, że ta roślina nie przeżyje nawet dnia w Polsce. Jednak papirus nie potrzebuje dużo, aby przetrwać. Co prawda wygląda jak delikatne drzewo palmowe, ale nie potrzebuje nic więcej niż wody. Najlepszym naczyniem dla papirusa jest waza z dużą ilością wody. W naczyniu warto umieścić kilka kamieni, a następnie umieścić roślinę w nasłonecznionym miejscu.

#3 Hiacynt

Te piękne kwiaty z łatwością możesz wyhodować w swoim domu, wystarczy naczynie wypełnione kamieniami i odrobiną wody. W miarę rozwoju rośliny upewnij się, że otrzymuje ona odpowiednią ilość światła.

Ta roślina może z łatwością rosnąć bez gleby i mimo to rozkwitnie pięknymi kwiatami. Hiacynty wodne możesz wyhodować w akwarium.

#5 Rozmaryn

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli chcesz wyhodować rozmaryn w swojej kuchni będziesz potrzebować kilku łodyg tego aromatycznego zioła. Umieść je w wodzie i poczekaj aż pojawią się korzenie. Kiedy będą już wystarczająco długie, przesadź roślinę do ziemi. Wystarczy regularne podlewanie niewielką ilością wody, a rozmaryn pięknie rozkwitnie.

#6 Tulipany

Wiele osób uważa, że tulipany mogą rozkwitnąć tylko w ogrodzie, jednak nie jest to do końca prawda. Możesz je mieć takzę w domu! Postaw cebulkę tulipana w wazonie i dodaj niewielką ilość wody. Niektóre cebulki potrzebują trochę czasu w ciemnym i chłodnym miejscu zanim zanurzysz je w wodzie, dlatego warto o to zapytać lub sprawdzić na etykiecie. W wazonie możesz umieścić kilka kamieni, które będą stabilizować cebulkę. Pamiętaj, że roślina od zbyt dużej ilości wody może zgnić. Umieść wazon w jasnym miejscu i utrzymuj wodę w czystości i uzupełnij ją, gdy korzenie i pędy urosną. Z czasem kwiaty zaczną rozkwitać.

#7 Mięta

Mięta jest doskonałym dodatkiem do herbaty, ciast oraz różnych sosów, a jej hodowla jest dość łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić korzenie mięty w wodzie.

#8 Bazylia

Bazylię, tak samo jak i większość innych ziół, możesz wyhodować w szklane z wodą. Włóż łodygi bazylii o długości około 10 cm do naczynia z wodą i pozostaw w słonecznym miejscu. Gdy korzenie mają około 5 cm długości, przenieś je do doniczek wypełnionych kompostem doniczkowym.

genialne.pl
genialne.pl

#9 Czosnek

jeśli wrzucisz ząbek czosnku do wody, z czasem zaczną z niego kiełkować zielone pędy. Świetnie nadają się do sałatki, a oprócz tego są ciekawą rośliną, która upiększy Twój dom.

#10 Zielona cebulka

Wszystko czego potrzebujesz to naczynie z wodą, oraz kilka bulw zielonej cebulki.

#11 Bambus

Bambus rośnie dość szybko i wystarczy prosty wazon z wodą, aby stać się piękną i dojrzałą rośliną.

#12 Aglaonema

Nie jest to roślina wodna i zwykle rośnie w doniczce z glebą, jednak jej wyhodowanie jest bardzo proste. Należy chronić je przed ostrym światłem i zachować temperaturę około 18-22 stopni. Wystarczy spryskać ich liście letnią wodą lub w okresie letnim wystawić na deszcz.

#13 Sukulenty

Te rośliny doniczkowe są bardzo popularne, ponieważ nie wymagają częstego podlewania i dużych doniczek. Sukulenty możesz umieścić w zwykłych doniczkach, słoikach, czy w wiszących ramkach. Inną popularną metodą uprawy sukulentów i kaktusów jest hydroponika. Posadź kaktusa w doniczce wypełnionej kamykami, a następnie włóż naczynie do drugiego, napełnionego wodą.

Które rośliny posadzisz w swoim domu?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także