Rośliny nawilżające powietrze idealne do sypialni. Dzięki nim pożegnasz letnią bezsenność
Latem wiele osób może mieć problem z zasypianiem. Wszystkiemu winne jest gorące i suche powietrze, które dostaje się przez okna. Jak sobie z tym poradzić kiedy nie mamy klimatyzatora? Postaw na rośliny nawilżające powietrze.
Sypialnia to miejsce jak najbardziej odpowiednie dla roślin doniczkowych. Chociaż ich przeciwnicy mogą powiedzieć, że kwiaty zabierają nam tlen nocą i zajmują sporo miejsca. Jednak są i takie, dla których sypialnia to miejsce wręcz stworzone. Wszystko za sprawą tego, że działają jak filtry oraz oczyszczają powietrze.
1. Zielistka Sternberga
Roślina jest istnym żywym filtrem. Likwiduje krążące w powietrzu zanieczyszczenia, kurz, jony metali ciężkich, bakterie chorobotwórcze. Dodatkowo nawilża powietrze i zwiększa ilość tlenu w pomieszczeniu. Będzie odpowiednia dla alergików i osób cierpiących na choroby płuc.
2. Sansewieria gwinejska
Inaczej zwana językami teściowej bądź wężownicą. Roślina ta oczyszcza powietrze z toksycznych substancji, pochłania dwutlenek węgla oraz wyłapuje toksyny obecne w różnego rodzaju klejach, farbach. Sprawi, że wszystkie osoby cierpiące na bezsenność, trafią w końcu w objęcia Morfeusza. Nie jest trudna w uprawie, a dzięki niej jakość Twojego snu z pewnością się podniesie.
3. Skrzydłokwiat
To prawdziwy faworyt wśród wszystkich roślin, które powinny zagościć w sypialni. Nawilża powietrze i pochłania toksyczne substancje (także te znajdujące się w dymie papierosowym oraz alkoholu), zarodniki pleśni czy tlenek węgla. Dodatkowo dzięki biały kwiatom będzie stanowił piękną dekorację pomieszczenia.
4. Filodendron podwójnie pierzasty
Oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków i amoniaku, więc możesz go postawić w sypialni. Musisz jedynie pamiętać, iż zawiera w sobie substancje drażniące, które mogą powodować bóle brzucha oraz pieczenie jamy ustnej. Dlatego swoje filodendrony trzymaj z dala od dzieci i zwierząt.
5. Gerbera doniczkowa
Jest ceniona nie tylko za walory estetyczne. Przede wszystkim neutralizuje nieprzyjemne zapachy, nawilża powietrze, a także pomaga usunąć szkodliwy benzen.
Już znasz rośliny nawilżające powietrze, które będą odpowiednie do sypialni. Przekonaj się teraz jak dbać o storczyki.