PoradyRozetnij cytrynę i postaw na oknie. Pozbędziesz się kłopotliwego zapachu

Rozetnij cytrynę i postaw na oknie. Pozbędziesz się kłopotliwego zapachu

Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. Genialne.pl
Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. Genialne.pl
Manuel

13.04.2023 12:51, aktual.: 14.04.2023 01:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niekiedy w naszym domu unoszą się zapachy, które nie kojarzą nam się ze świeżością i mogą spowodować rumieniec wstydu, jeśli pojawią się u nas goście. Rozetnij cytrynę i postaw ją na oknie, a pozbędziesz się problemu, jakim bywa zapach prania, które troszeczkę zbyt długo leżało w pralce.

Choćbyś z największym zaangażowaniem dbał o swój dom i o to, żeby był miejscem zawsze czystym i wzorowo wyglądającym, to są pewne codzienne obowiązki, które mogą ci w tym przeszkodzić. Nierzadko powodują, że we wnętrzu unosi się nieprzyjemny, wstydliwy zapach. Jeżeli chcesz go w prosty sposób wyeliminować, to rozetnij cytrynę i postaw na oknie. Ten patent działa fenomenalnie!

Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, a wyeliminuje kłopotliwy zapach

Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swój dom, czasem i tak może unosić się w nim nieprzyjemny zapach. Najczęściej pojawia się właśnie wtedy, kiedy przyjdzie ci suszyć pranie - jeśli zbyt długo leżało w pralce to niestety nieraz czuć je odrobinę stęchlizną. Jeśli z jakichś względów nie możesz sobie pozwolić na solidne przewietrzenie mieszkania, to pozostaje ci odświeżyć je silniejszym zapachem. W takich sytuacjach - zamiast kupować sklepowe odświeżacze - najlepiej jest zdać się na to, co już przypuszczalnie masz w domu. Rozetnij cytrynę na cztery części, a następnie włóż ją do małego, ale dość wysokiego pojemniczka. Następnie zalej ją odrobiną płynu do płukania ubrań. Taka mieszanka sprawi, że wnętrze domu będzie pachniało świeżością przez długi czas.

Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. getty images
Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. getty images

Dlaczego cytryny tak dobrze maskują nieprzyjemne zapachy?

Cytryny wywodzą się prawdopodobnie z terenów dzisiejszych Indii i Chin. Rosną na drzewach, które osiągają wysokość 2,5-3 metrów. Mają białe kwiaty, a same owoce na początku są intensywnie zielone i dopiero z czasem przybierają charakterystyczną żółtą barwę. Za kojarzący się wszystkim ze świeżością cytrynowy zapach odpowiada specyficzna mieszanka wielu składników. Są to liczne: polisacharydy, kwasy organiczne, lipidy, karotenoidy, flawonoidy i związki goryczowe. Ponadto cytryny mają wysoką wartość odżywczą. Zawierają bowiem: witaminy A, E, C, B1, B2, potas, wapń, magnez, sód, tłuszcze i białko. Dzięki temu:

  • znajdują zastosowanie przy przeziębieniach, zaburzeniach trawienia, zakażeniach dróg oddechowych, artretyzmie i chorobach skóry;
  • działają przeciwnowotworowo;
  • zapobiegają wrzodom;
  • mają właściwości przeciwutleniające;
  • obniżają ciśnienie.
Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. getty images
Rozetnij cytrynę i postaw na oknie, fot. getty images

Mrożę cytrynę i ścieram na tarce. Dzięki temu ma genialne właściwości

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także