Newsy10 użytecznych trików, o których nie każdy posiadacz smartfona wie. Przydadzą się każdemu

10 użytecznych trików, o których nie każdy posiadacz smartfona wie. Przydadzą się każdemu

10 użytecznych trików, o których nie każdy posiadacz smartfona wie. Przydadzą się każdemu
Katarzyna

13.10.2020 08:12, aktual.: 13.10.2020 14:08

Smartfony stały się nieodłącznym elementem życia codziennego. Jednakże nie zawsze wykorzystujemy pełnie ich możliwości. A potrafią znacząco ułatwić wiele codziennych zadań!

Zebraliśmy dla Was przydatne aplikacje, które mogą się sprawdzić w wielu różnych zadaniach. Nie zajmują dużo miejsca oraz są niezwykle proste w obsłudze. Skanowanie dokumentów, mierzenie przedmiotów czy przenośny pilot — to tylko ułamek możliwości naszych telefonów!

#1 Twój telefon potrafi czytać kody kreskowe

Bez problemu możesz zeskanować telefonem kody kreskowe produktów w sklepie, a także kody QR. Dzięki aplikacjom skanującym kody QR możesz sprawdzić kod z większości przesyłek w tym tych dostarczanych przez FedEx oraz UPS, a także porównać ceny z innymi sklepami internetowymi. W wielu miejscach turystycznych, na rozkładach jazdy, też są już używane te kody.

Obraz

#2 Przenośny skaner w twojej kieszeni

Musisz szybko wysłać skan umowy lub jakiegoś innego dokumentu, a akurat twoja drukarka ma dzień w stylu "sprawdź pokrywę"? Nic prostszego, wystarczy, że zainstalujesz aplikację Tiny Scanner, która jest dostępna zarówno dla Androida jak i telefonów Apple'a.

Dzięki temu  w ciągu kilku chwil zeskanujemy pożądane dokumenty i możemy je z poziomu aplikacji przesłać dalej.

#3 Lepsza klawiatura

Jeśli nie lubicie podstawowej klawiatury na Androidzie, to warto rozważyć alternatywę. idealną jest SwiftKey, który umożliwia dopasowanie rozstawienia liter i cyfr pod swoją osobę. Dodatkowo aplikacja, która „uczy się” twojego stylu pisania, dzięki czemu możesz pisać szybciej.

Dodatkowo ma wbudowany panel emoji, który zawiera wszystkie emotikony, których kiedykolwiek będziesz potrzebować. Microsoft SwiftKey uczy się twoich ulubionych emoji, dzięki czemu zawsze możesz wysyłać swoim znajomym odpowiednie reakcje.

#4 Przy pomocy telefonu możesz zeskanować negatyw kliszy

Aplikacje tj. Helmut Film Scanner pozwolą Ci na zeskanowanie i digitalizację negatywów. Nie jest to najdokładniejszy sposób do zeskanowania zdjęć, ale aplikacja gwarantuje świetną zabawę.

#5 YouTube dla dzieci

Rodzice doskonale wiedzą, że dzieci szybko się nudzą i często chwilą spokoju są bajki. Coraz częściej są one oglądane na ekranie smartfonów. I tutaj z pomocą przychodzi YouTube Kids. W tej wersji YouTube proponuje wyłącznie produkcje skierowane do dzieci, które są odpowiednio sprawdzane przed dodaniem do serwisu.

Do tego rodzic może ustawić jak długo pociecha może z niej korzystać (minutnik) oraz sprawdzać co oglądało. Jeśli dorosły stwierdzi, że dana produkcja nie jest odpowiednia dla jego dziecka, może ją po prostu zablokować i zaproponować mu inne bajki.

#6 Twój telefon może rozpoznać czcionki z różnych obiektów np. menu w restauracji czy artykułów w gazetach

Aplikacje takie jak Amazon's Flow (która dostępna jest zarówno na iOS oraz Androidy) umożliwia szybkie rozpoznawanie obiektów, miejsc, a nawet tekstu. Nowa funkcja Google Lens umożliwi Ci rozpoznanie restauracji po zdjęciu, a aplikacja WhatTheFont zeskanuje tekst i pozwoli Ci rozpoznać różne rodzaje czcionek, które zostały użyte w gazecie czy menu restauracji.

#7 Użyj telefonu jak linijki

Aplikacja Ruler App pozwola na dokładne zmierzenie rozmiarów danych obiektów, które zostały sfotografowane - wszystko jest możliwe dzięki konwencjonalnej linijce wyświetlanej na ekranie telefonu. Takie aplikacje są szczególnie przydatne w pracy architektów oraz budowniczych, którzy szybko muszą sprawdzić wymiary np. fragmentu mebli lub pokoju.

#8 Zrób zdjęcie w trakcie nagrywania filmiku

Na pewno byłeś w sytuacji kiedy na koncercie nagrywasz wideo i chcesz zrobić również zdjęcie. Na szczęście iPhone pozwala Ci na zrobienie tych dwóch rzeczy jednocześnie. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć spust migawki, który pojawi się obok przycisku nagrywania wideo.

Zdjęcie zrobione przez czujniki kamery wideo nie będzie tak imponujące jak zwykłe zdjęcia, ale zawsze uda Ci się uchwycić dany moment na fotografii. Taką samą możliwość posiadamy w telefonach z systemem Android. Obok przycisku nagrywania mamy jego biały odpowiednik, który umożliwi uchwycenie danego momentu w trakcie nagrywania.

fot. K.Mieszawska
fot. K.Mieszawska

#9 Zamień swój telefon w pilot

To także bardzo przydatna aplikacja do pracy, gdy prezentujesz treści za pomocą rzutnika. I idealne rozwiązanie dla osób, którym nie chce się wstawać do komputera podłączonego pod telewizor w trakcie wieczornego seansu.

#10 Wydłuż żywotność Twojego telefonu

Niestety wejścia w telefonach zbierają kurz i zapychają się różnego rodzaju brudem, a to powoduje, że żywotność urządzenia szybko się skraca. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy użyć strzykawki wypełnionej powietrzem oraz skierować igłę w kierunku gniazdka telefonu. Powietrze wydmucha brud, a ładowarka znowu zacznie działać jak nowa.

Warto powtórzyć tę czynność w każdy inne otwór telefonu. Kurz to jeden z największych wrogów elektroniki. Starajcie się także regularnie ładować swoje smartfony oraz wyłączajcie niepotrzebne aplikacje, oraz łączności (WiFi, Bluetooth). Nie marnujecie wówczas energii i nie nadwyrężacie baterii swojego urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także