Rozsyp na parapecie i zostaw na noc. Pozbędziesz się uciążliwego problemu
Temat wilgoci powraca każdej jesieni i zimy jak bumerang. Zobacz, jak się pozbyć wilgoci z okien i nie dopuścić do rozwoju szkodliwej pleśni.
Utrzymująca się wilgoć w pomieszczeniach prowadzi jedynie do rozwoju pleśni, która niezwykle negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Niestety zimą i jesienią bardzo rzadko wietrzmy pomieszczenia. Dlatego często na szybach zbiera się wilgoć. Jak temu zaradzić?
Patent z solą kuchenną
Sól ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że pochłania wodę. Dlatego nie bój się jej wykorzystać. Wsyp sól do jednorazowych kubeczków lub umieść ją na talerzykach. Możesz także wykorzystać gazetę i zrobić na niej kopczyki z soli. Następnie talerze, kubki lub gazetę połóż na paracie (blisko szyby, na której zbiera się woda). Zostaw je na całą noc. Rano zauważysz, że na oknach nie będzie kropel wody, a sól przybierze zbryloną konsystencję. Wówczas nie wyrzucaj jej do kosza. Sól włóż do piekarnika i wysusz.
Oczywiście możesz również do osuszania wykorzystać sól gruboziarnistą. Zawiń ją w gazę i takie pakunki również ułóż na parapecie.
Zastosowanie chlorku magnezu
Do pozbycie się wilgoci możesz również użyć chlorku magnezu. To właściwie sól magnezowa, ale niewykorzystywana w celach kulinarnych. Jest bezwonna i jeszcze lepiej, niż sól kuchenna, pochłania wilgoć. Dodatkowo bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i sprawi, że na szybach nie powstanie szron.
Co ciekawe sól magnezową możesz wykorzystać do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu uzupełnisz niedobory magnezu w organizmie.
- Kup sól w płatkach i dorzuć ją do kąpieli.
- W wodzie z dodatkiem soli możesz również wymoczyć zmęczone nogi.
- Z soli magnezowej i wody (proporcja 1:2) zrób roztwór i wcieraj bezpośrednio w skórę. Możesz również spryskiwać nim twarz bądź wykorzystywać jako dezodorant.
- Sól dodaj do tłustego balsamu i smaruj nim całe ciało.