15 rozwiązań architektonicznych, które uniemożliwiają bezdomnym spanie w miejscach publicznych
Szacuje się, że w Polsce ponad 30 tys. osób nie ma dachu nad głową. W USA ten problem jest znacznie większy. Liczba bezdomnych stale rośnie.
Obecnie na ulicach w Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 800 tys. obywateli. Niestety wiele miast całkowicie nie radzi sobie z tym problemem. Bezdomni rozkładają swoje śpiwory i namioty na chodnikach, parkingach czy ulicach. Brakuje miejsc w schroniskach i przytułkach. Wiele z nich jest zamykanych, ze względu na trudności z dezynfekcją.
Co ciekawe w miastach coraz częściej zaczynają pojawiać się rozwiązania architektoniczne wymierzone w bezdomnych. Kolce czy metalowe pale utrudniają lub uniemożliwiają zanocowanie na ławce bądź na chodniku. Obejrzy galerię i koniecznie daj nam znać co sądzisz o takich pomysłach.
1.Kolorowa ławka, na której nie można się położyć
2. Kolce na każdym stopniu
3. Długie, metalowe pale uniemożliwiające rozłożenie namiotu
4. Kolce przed wejściem do sklepu
5. Ten bezdomny otrzymał wezwanie do sądu, gdyż usunął metalowe elementy, które uniemożliwiały wygodne położenie się na ławce
6. Małe kolce przytwierdzone do betonu
7. Składana ławka zamykana na kłódkę
8. Kolczasty "materac" usytuowany pod mostem
9. Te kolce przybrały formę obelisków
10. Z pewnością na takiej ławce żaden bezdomny nie będzie chciał przenocować
11. Murek, na którym nie sposób usiąść
12. Kolejna kolczasta pułapka
13. Zamiast kolców... kule
14. Fantazyjne ławki, na których nie można się położyć
15. Nawet na progach stawiają specjalne kule
BONUS
W Kanadzie można znaleźć ławki, które mają rozkładany daszek chroniący przed deszczem. To rozwiązanie jest przyjazne dla bezdomnych.
Koniecznie podziel się swoją opinią dotyczącą ławek i innych rozwiązań, które uniemożliwiają bezdomnym zanocowanie w przestrzeni publicznej.