PoradyRozwiń folię aluminiową na desce do prasowania. Oszczędzisz sporo czasu

Rozwiń folię aluminiową na desce do prasowania. Oszczędzisz sporo czasu

folia aluminiowa na desce do prasowania fot. genialne.pl
folia aluminiowa na desce do prasowania fot. genialne.pl
Manuel
06.03.2023 18:08

Folia aluminiowa położona na desce do prasowania może sprawić, że używanie żelazka będzie dużo łatwiejsze i sprawniejsze niż dotąd. Ta prosta sztuczka oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze wydane na rachunek za prąd.

Odwieczne męki przy prasowaniu ubrań

Prasowanie to jedna z najbardziej znienawidzonych przez większość gospodyń domowych czynności. To bardzo niewdzięczna praca, która zajmuje zazwyczaj dużo czasu. A jej efekty nie zawsze są nawet na pierwszy rzut oka widoczne. Dlatego też w coraz większej ilości polskich domów w ogóle się nie prasuje. Trend ten staje się popularny zwłaszcza w największych polskich miastach.

Wciąż zdarza się jednak, że niektórzy nie wyobrażają sobie założyć czegoś, co nie jest idealnie wyprasowane. Inni nie mogą sobie pozwolić na nieprasowanie rzeczy ze względu na swoją pracę. Co więc zrobić, jeśli ubiór musi być nienaganny, a mimo to chciałbyś zaoszczędzić na prasowaniu chociaż część swojego cennego czasu? Istnieje prosta sztuczka z folią aluminiową. Dzięki niej mniej czasu będziesz musiał poświęcić na prasowanie. I będzie Cię to kosztowało dużo mniej wysiłku. Już tłumaczymy, o co chodzi.

folia aluminiowa na desce do prasowania, fot. freepik
folia aluminiowa na desce do prasowania, fot. freepik

Folia aluminiowa na desce do prasowania

Jeżeli chcesz sobie ułatwić prasowanie, to wystarczy, że rozłożysz na desce do prasowania większy kawałek folii aluminiowej. Zacznij od zdjęcia pokrowca z deski. Następnie weź rolkę folii aluminiowej i urwij z niej kawałek, który będzie w stanie przykryć całą deskę. Teraz ułóż folię błyszczącą stroną do góry, a następnie nałóż z powrotem pokrowiec. Od razu możesz wziąć się za prasowanie. Zauważysz momentalnie, że jest to łatwiejsze. Dzieje się tak, ponieważ folia aluminiowa odbija sporą część ciepła, które na nią oddziałuje. W ten sposób kieruje to ciepło z powrotem w stronę ubrania rozłożonego na desce. To w pewnym sensie tak jakbyś prasował ubranie równocześnie z dwóch stron. Dzięki temu cały ten proces przebiega znacznie szybciej i sprawniej.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także