PoradyLajfhakiSama robię ekologiczny płyn do szyb i przelewam do butelki. 2 składniki usuwają smugi

Sama robię ekologiczny płyn do szyb i przelewam do butelki. 2 składniki usuwają smugi

jak zrobić ekologiczny płyn do mycia szyb, fot. Genialne
jak zrobić ekologiczny płyn do mycia szyb, fot. Genialne
03.10.2023 10:34

Zazwyczaj myjemy je, kiedy zbliża się ważne święto w kalendarzu. Jednak jak się okazuje, wcale nie musi być specjalnego powodu, aby je czyścić. Niewielkim nakładem pracy będą zawsze jak lustro. Podpowiadamy, jak zrobić ekologiczny płyn do mycia szyb.

Często inwestujemy w drogie i mało efektywne środki do sprzątania, które dają marne efekty. Czyszczone szyby wcale nie wyglądają tak, jak obiecuje producent. W konsekwencji tracimy czas, nerwy oraz pieniądze. Można zrobić to taniej, skuteczniej i szybciej, a szyby będą lśnić bez żadnych smug. Poznaj, jak zrobić ekologiczny płyn do mycia szyb.

Skąd na mytych szybach smugi?

Podczas mycia okien często pojawiają się znienawidzone przez wszystkich smugi. Pozbycie się ich to karkołomne zadanie, a polerowanie powierzchni przynosi mierne rezultaty. Najczęstszą przyczyną ich powstawania są zbyt brudne szyby, które nie były czyszczone długi czas. Na oknach osiada wiele pyłów i piasków, które nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale też są niezwykle ciężkie w usunięciu. Standardowe preparaty dostępne w sklepach nie poradzą sobie z tak ogromną ilością zabrudzeń. W efekcie już na początku czyszczenia pojawiają się smugi. Są one niczym innym jak niedomytymi zanieczyszczeniami. Drugą przyczyną tych brzydkich plam na szybach są brudne narzędzia, czyli ściereczki lub szmatki. Podczas mycia to właśnie zgromadzone na nich zanieczyszczenia osiadają na powierzchni okna. Nie inaczej jest w przypadku ściągaczki do szyb, która — kiedy jest brudna — wcale nie ułatwi czyszczenia.

trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
trik na mycie okien, fot. Pixabay.com

Jak zrobić ekologiczny płyn do mycia szyb?

Warto pamiętać o tym, jak ważne w dzisiejszych czasach jest dbanie o środowisko. Jednak sklepowe środki czyszczące nie mają z tą ideą nic wspólnego. Dlatego też warto zdecydować się na ich tańsze i ekologiczne zamienniki, które zadziałają o niebo lepiej. Wszystko, co potrzebne do jego przygotowania, na pewno masz w domu, przez co nie stracisz ani grosza więcej. Potrzeba 500 ml ciepłej wody, do której trzeba dodać 1 łyżkę mąki ziemniaczanej. Kluczem do skuteczności domowego płynu jest całkowite rozpuszczenie mąki. Na koniec wystarczy przelać miksturę do butelki ze spryskiwaczem i stosować na zabrudzone szyby. W ten sposób brud zniknie, a smugi staną się tylko wspomnieniem.

trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także