PoradySposób na sąsiadów, którzy wystawiają śmierdzące śmieci na klatkę. Natychmiast przestają tak robić

Sposób na sąsiadów, którzy wystawiają śmierdzące śmieci na klatkę. Natychmiast przestają tak robić

Sposób na sąsiadów, którzy wystawiają śmierdzące śmieci na klatkę. Natychmiast przestają tak robić
Manuel
14.02.2023 18:27

Są tacy sąsiedzi, którzy lubią notorycznie zostawiać śmieci na klatce, a my musimy je wąchać. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby sobie z tym problemem poradzić. Nie może być przecież tak, że jedna niechlujna osoba uprzykrzy życie wszystkim innym mieszkańcom.

"Na mojej klatce ciągle są śmieci. I zawsze od nich śmierdzi..."

Śmieci na klatce prawdopodobnie dla wielu osób nie byłyby tak przykrym problemem, gdyby nie fakt, że często śmierdzą. A zdarza się na dodatek jeszcze i tak, że coś się z nich wylewa, małymi strużkami biegnąć po całej klatce schodowej. Na takie paskudztwo trudno nie zareagować obrzydzeniem. Czy to w bloku, czy to w kamienicy, nikt nie chce mieszkać z kimś, kto nawet w minimalny sposób nie dba o porządek we wspólnej przestrzeni. Bardzo często jednak nikt przez długi czas wobec takich osób nie podejmuje żadnych działań. Aż przebierze się miarka i wtedy wyskakują jak grzyby po deszczu najróżniejsze pomysły. Które z nich są rzeczywiście skuteczne, a które lepiej jest sobie odpuścić, bo narobią nam samym więcej szkody niż pożytku?

śmieci na klatce fot. genialne.pl
śmieci na klatce fot. genialne.pl

Skuteczne sposoby na wystawianie śmieci na klatce. Tak sobie z tym problemem poradzisz

Zacznijmy od kilku sposobów, które w zasadzie rzadko niestety działają, ale ze względu na podstawową kulturę osobistą warto je zrobić zanim się przejdzie do poważniejszych działań. Jeśli Twój sąsiad regularnie wystawia śmieci na klatkę i Ci one przeszkadzają, t na początku wypada z nim o tym po prostu porozmawiać. Bo zdarzają się osoby, które rzeczywiście nie zdają sobie sprawy z tego, że takie ich postępowanie może przeszkadzać innym. A nawet jeśli zdają sobie z tego sprawę, to taka zwykła rozmowa może ich po prostu zawstydzić. A jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz rozmawiać z takim sąsiadem twarzą w twarz, albo masz problem z uchwyceniem go, to można też pod drzwiami, czy na śmieciach zostawić karteczkę w tej sprawie. Jednak bardzo często się zdarza, że te najbardziej cywilizowane metody nie działają. Co wtedy?

śmieci na klatce fot. genialne.pl
śmieci na klatce fot. genialne.pl

Są tacy, którzy w takich sytuacjach radzą, aby takiemu sąsiadowi przecinać worek ze śmieciami. Nie wydaje się to zbyt mądre, bo może oznaczać jeszcze większy problem dla wszystkich, nie tylko dla niego. Dużo skuteczniejsze jest z reguły zgłoszenie takiego problemu administracji budynku. To często załatwia sprawę. A jeśli nie pomoże to następnym krokiem jest wezwanie straży miejskiej. W przeciwieństwie do policji, dla nich to norma, że zajmują się tego typu sprawami. I zwykle kończą się one mandatem. Kto raz taki będzie musiał zapłacić, z reguły zmienia swoje postępowanie. Ale jeśli nie chcesz wzywać jakichkolwiek służb to jest jeszcze jedna skuteczna metoda. Delikwentowi wystawiającemu śmieci znosi się pod drzwi własne worki ze śmieciami. To działa zaskakująco dobrze i uczy pokory.

Śmieci na klatce, fot. freepik
Śmieci na klatce, fot. freepik

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także