PoradyLajfhakiSekretne funkcje iPhone'a, o których nie miałeś pojęcia

Sekretne funkcje iPhone'a, o których nie miałeś pojęcia

Sekretne funkcje iPhone'a, o których nie miałeś pojęcia
Katarzyna
16.09.2019 14:16, aktualizacja: 16.09.2019 15:01

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone'a, z pewnością nie raz twierdziłeś, że to nie tylko telefon, lecz urządzenie, które ułatwia i uprzyjemnia życie. Niektórzy uważają, nawet że ich iPhone zalicza się do grona ich przyjaciół. Smartfony pełnią funkcję budzika, odtwarzacza muzyki, urządzeń nawigujących, a do tego pozwalają Ci być w ciągłym kontakcie ze znajomymi na social mediach. Myślisz, że dobrze znasz swój telefon? Oto kilka trików o których mogłeś nie wiedzieć!

Sekretne funkcje iPhone - #1 Stoper muzyki

Obraz

Czy zdarzyło Ci się zasnąć ze słuchawkami na uszach? Z pewnością nie raz! Jeśli masz dosyć budzenia się w środku nocy ze względu na głośny utwór, który został losowo odtworzony lub zawsze rano denerwowałeś się ze względu na rozładowaną baterię, to musisz wiedzieć, że łatwo możesz nastawić stoper! Wejdź w Zegar, a następnie wybierz opcję "Minutnik". Ustaw czas po którym chcesz, aby muzyka przestała się odtwarzać. W następnym kroku kliknij "Po odliczeniu" i zjedź na sam dół, aby odszukać opcji "Wyłącz odtwarzanie". Teraz możesz iść spać, a Twój telefon zrobi resztę za Ciebie!

#2 Czyszczenie pamięci RAM

freepik.com>
freepik.com>

Jeśli Twój telefon zaczął spowalniać, ze względu na zapchaną pamięć podręczną szybko temu zaradzisz dzięki prostej sztuczce. Wciśnij przycisk "power" aż zobaczysz komunikat "przesuń aby wyłączyć". Po tym czasie przytrzymaj przycisk "home". I tyle! Twoja pamięć RAM jest wyczyszczona, a telefon zacznie działać szybciej.

#3 Sekretne funkcje iPhone - Sprawdzanie godziny wysłania iMessege

Obraz

Jeśli chcesz sprawdzić dokładną godzinę, kiedy dana wiadomość została wysłana, podążaj za tymi prostymi śladami. Wejdź w wiadomości, a następnie w rozmowę której godzinę chcesz sprawdzić. Następnie przesuń palcem w prawo, delikatnie przytrzymując. Z boku pojawi się czas każdej wysłanej wiadomości.

#4 Liczenie znaków w wiadomości

Jeśli chcesz wiedzieć jak długie są Twoje wiadomości tekstowe, wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia a następnie wybierzesz opcję "Wiadomości". Teraz odszukaj "Liczba znaków" i zaznacz tę funkcję.

#5 Inteligentne odwrócenie kolorów

Obraz

Ta funkcja jest przydatna szczególnie w nocy, gdy chcesz aby ekran telefonu nie świecił tak mocno. Wejdź w "Ustawienia", następnie "Ogólne" i "Dostępność". Teraz odnajdź funkcję "Udogodnienia ekranu" i kliknij "Odwróć kolory". Po kliknięciu "Odwrócenie inteligentne" ekran z jasnego, stanie się czarny.

#6 Sekretne funkcje iPhone - udostępnianie Wi - Fi bez wpisywania hasła

freepik.com>
freepik.com>

Jeśli przyjdzie do Ciebie w odwiedzinach znajomy, który chciałby otrzymać od Ciebie hasło do Wi - Fi, wystarczy, że wybierze sieć do którego jest podpięty Twój telefon a następnie zbliży swoje urządzenie do Twojego iPhone'a. Po chwili i on otrzyma dostęp do internetu.

#7 Funkcja alarmowego połączenia

Obraz

W ustawieniach znajdź funkcję "Alarmowe SOS". Następnie zaznacz "Dzwoń przyciskiem bocznym". W ten sposób przyciskając pięciokrotnie wybrany boczny przycisk, będziesz mógł dodzwonić się do służb pomocniczych lub pokazać kartę zdrowia.

#8 Blokowanie reklam w grach

freepik.com>
freepik.com>

Czy Ciebie też irytują reklamy wyświetlane podczas grania w gry na iPhone'ie lub iPad'zie? Jeśli tak, oto prosty sposób jak zablokować reklamy i to całkowicie za darmo. Wystarczy, że aktywujesz tryb samolotowy. Musisz jednak pamiętać, że w tym czasie nikt nie będzie mógł się z Tobą skontaktować, dlatego zawsze wyłączaj tryb, gdy skończysz grać!

#9 Sekretne funkcje iPhone - zmiana kierunku panoramy

freepik.com>
freepik.com>

Jeśli chcesz zmienić kierunek panoramy w swoim aparacie, wystarczy, że naciśniesz strzałkę na ekranie swojego telefonu. Kto by pomyślał, że to takie proste!

#10 Używanie Google maps online

freepik.com>
freepik.com>

Możesz ściągnąć mapy i korzystać z nich nie będąc podłączonym do sieci! Wystarczy, że wpiszesz "OK Maps" w okienku wyszukiwania aplikacji.

#11 Wzmocnij siłę internetu

freepik.com>
freepik.com>

Wejdź w "ustawienia" a następnie w "Wi- Fi". Funkcja asystenta Wi-Fi umożliwia ustawienie telefonu tak, aby automatycznie przełączał się na połączenie komórkowe, gdy sygnał Wi-Fi jest słaby.

Posiadasz iPhonea'a? Która funkcja zaintrygowała Cię najbardziej?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także