NewsyUkryta funkcja w kasach IKEA. Dzięki niej zapłacisz o 50% szybciej i unikniesz kolejek

Ukryta funkcja w kasach IKEA. Dzięki niej zapłacisz o 50% szybciej i unikniesz kolejek

Ikea skanuj i płać Fot. Freepik / Genialne.pl
Ikea skanuj i płać Fot. Freepik / Genialne.pl

17.10.2022 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IKEA wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje całkiem nowe udogodnienie. Chodzi o usługę Skanuj i Płać, która sprawia, że zakupy stają się szybsze oraz łatwiejsze.

Czy można przyspieszyć robienie zakupów w IKEA?

Jak wiadomo wiele osób jest dużymi fanami sklepu IKEA. Niektórzy mogą wręcz godzinami przechadzać się po jego alejkach i oglądać ciekawie zaaranżowane wystawy, a także kompozycje. W związku z tym, że IKEA są sklepami dość dużymi, to również cały proces zakupowy zajmuje sporo czasu. Najpierw należy odnaleźć pożądane rzeczy, a później stanąć w kolejce, która czasami bywa bardzo długo. Natomiast czasami chcemy wpaść tylko na chwilę po jedną lub dwie rzeczy. Czy zakupy w IKEA można przyspieszyć? Okazuje się, że tak.

Skanuj i płać Fot. Genialne
Skanuj i płać Fot. Genialne

Płatność w IKEA w 60 sekund

Szwedzki koncern wprowadził bardzo ciekawą usługę. Została nazwana Skanuj i Płać. Umożliwia ona szybsze zrobienie zakupów, a także ominięcie długich kolejek. Na czym polega? Najpierw należy pobrać Aplikację IKEA i uruchomić w niej skaner. Następnie wybierz produkty, które chcesz kupić, zeskanuj ich kody kreskowe i schowaj towary od razu do swojej torby (dzięki niej zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu i będziesz zdecydowanie bardziej eko) lub koszyka.

Ikea skanuj i płać Materiały prasowe
Ikea skanuj i płać Materiały prasowe

Na koniec podejdź do kasy dedykowanej usłudze Skanuj i Płać. Tam zeskanuj kod QR, który zostanie utworzony w Twojej aplikacji po zakończeniu robienia zakupów i zapłać bezgotówkowo za produkty. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz przy kasie ponownie wypakowywać wszystkich rzeczy (jeżeli wcześniej włożyłeś je do przyniesionej przez siebie torby). Jak przekonuje IKEA, czas transakcji w kasie samoobsługowej z wygenerowanym kodem QR, wynosi średnio 60 sekund. To naprawdę niewiele.

Materiały prasowe IKEA
Materiały prasowe IKEA

Gdzie można skorzystać z nowej usługi IKEA?

Dzięki usłudze Skanuj i Płać zrobisz zakupy w sklepach IKEA  w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie (Janki oraz Targówek). To ciekawe rozwiązanie skraca czas spędzony przy kasie o ponad 50%.

Ikea skanuj i płać Materiały prasowe
Ikea skanuj i płać Materiały prasowe

Jak samodzielnie zrobić ciekawe ozdoby do łazienki?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także