PoradyLajfhakiSkrobiesz zamarznięte szyby? Wkrótce słono za to zapłacisz...

Skrobiesz zamarznięte szyby? Wkrótce słono za to zapłacisz...

Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik
Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik

20.11.2022 21:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzi zima, która przyniesie nam chłodne wieczory oraz mroźne noce i poranki. Nie mówiąc już o uciążliwych opadach atmosferycznych. Skutki tego wszystkiego zauważymy na swoich samochodach, które (jeśli niegarażowane) okryją się czapą śniegu. A kiedy już uporamy się z jego odmieceniem, to staniemy przed kolejną przeszkodą - przypomnimy sobie, jak uciążliwe jest skrobanie szyb w aucie. Okazuje się, że jest też ono bardzo niebezpieczne w skutkach.

Spieszysz się rano do pracy lub na uczelnię, a szyba przez noc pokryła się lodem?

Pewnie pierwsze, co robisz, to sięgasz po swoją plastikową skrobaczkę i zdecydowanym ruchem odmrażasz szyby w swoim samochodzie? Uważasz, że to najszybsze rozwiązanie? Może i tak, ale na pewno też najbardziej niebezpieczne. Nie rób tego więcej!

Obraz

Odmrażanie szyb w samochodzie za pomocą skrobaczki jest szkodliwe!

Dlaczego? Na szybie zbiera się dużo brudu i (właśnie szczególnie w zimie) piasku. Przez to, że te drobiny zamarzają na szkle, to podczas skrobania stają się niesamowicie dla niego niebezpieczne. Plastikowa skrobaczka sprawia, że szorujesz powierzchnię właśnie tymi ostrymi zanieczyszczeniami! Skutkiem tego są widoczne w cieplejszych miesiącach rysy na szybach. Czy warto psuć tak ważny element swojego samochodu tylko dla względnej wygody? No chyba nie.

Obraz

Jak szybko odmrozić szyby w aucie?

Jeśli przywiązałeś się do skrobaczki, to zamień ją na taką, której powierzchnia czyszcząca wykonana jest z gumy.

Obraz

Jeśli zaś jesteś otwarty na nowe rozwiązania, to poznaj kilka sprytnych trików:

  • przed skrobaniem włącz w aucie ciepły nawiew na przednią szybę (podgrzana powierzchnia dużo szybciej da się odmrozić);
  • miej ze sobą woreczek z ciepłą wodą (to najbezpieczniejsza dla szyb metoda odmrażania);
  • przygotuj swój domowy odmrażacz do szyb – zmieszaj w butelce ze spryskiwaczem alkohol i wodę w stosunku 3:1. Mocno wstrząśnij i spryskuj szyby.
Obraz

Czy wiesz, jak dokładnie wyczyścić kaloryfer przed zimą? Zrób to czym prędzej, a oszczędzisz sobie nerwów i stresu w przyszłości

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także