PoradySkrop waciki i połóż w kącie. To wystarczy, aby skutecznie odstraszyć myszy

Skrop waciki i połóż w kącie. To wystarczy, aby skutecznie odstraszyć myszy

Jak odstraszyć myszy? fot. freepik
Jak odstraszyć myszy? fot. freepik
Manuel
09.03.2023 10:20

Myszy mogą wydawać się urocze, ale nie wtedy, gdy opanowują Twój dom i jedzą Twoje jedzenie. Częstują się nie tylko produktami spożywczymi - kable z jakiegoś powodu też bardzo im smakują. Podpowiemy Ci, jak odstraszyć myszy prostymi, naturalnymi sposobami.

Jak odstraszyć myszy?

Oto naturalne sposoby, które działają skutecznie:

  • waciki i olejek

Umieść waciki nasączone co najmniej 5 kroplami olejku z mięty pieprzowej w pobliżu problematycznych miejsc. Rozłóż je w kuchni albo w pobliżu wszelkich wejść. Po kilku dniach skrop je ponownie, ponieważ olejek z czasem wyparuje. Możesz też wypróbować różne rodzaje olejków eterycznych o silnym zapachu.

Obraz
  • ultradźwiękowy odstraszacz

Podłącz ultradźwiękowy odstraszacz szkodników, aby uniemożliwić myszom wejście do domu. Umieść go w pobliżu wejścia lub obszaru, w którym wiesz, że te harcują. Odstraszacz będzie wydawał niesłyszalny dla Ciebie dźwięk, który odgoni gryzonie. Upewnij się, że nic go nie blokuje, bo inaczej fale ultradźwiękowe nie będą działać. Takie repelenty można kupić w dużych sklepach lub w internecie. Myszy mogą przyzwyczaić się do hałasu wytwarzanego przez odstraszacz, więc to środek, który działa tylko przez ograniczony czas.

jak odstraszyć myszy, fot. freepik
jak odstraszyć myszy, fot. freepik

Najskuteczniejszy sposób na myszy

  • najstarsza metoda świata...

Sprezentuj sobie kota, który będzie polował na myszy wokół Twojego domu. Nawet nie musi być dobry w ich łowieniu. Te małe gryzonie doskonale wyczują swojego naturalnego wroga. Uciekną, kiedy tylko poczują jego zapach. Możesz też poprosić kogoś znajomego o odrobinę sierści ich kota i rozsypać ją w różnych miejscach. Choć to rozwiązanie nie jest zbyt higieniczne, to skutecznie oszuka myszy.

Cat waiting for mouse to come out of his hole (mouse point of view)
Cat waiting for mouse to come out of his hole (mouse point of view)
  • czosnek i woda

Zrób spray odstraszający z czosnkiem i wodą. Posiekaj 1 lub 2 ząbki czosnku i wymieszaj je z co najmniej 1 filiżanką (250 ml) ciepłej wody. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem i spryskaj powierzchnie, w pobliżu których pojawiają się myszy. Ponawiaj aplikację sprayu co kilka dni, aby utrzymać myszy z dala.

Spróbuj też innych silnie pachnących ziół i przypraw, takich jak cebula i pieprz cayenne. Ostatecznie możesz też porozkładać ząbki czosnku w miejscach, którymi myszy wchodzą do domu.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejszą czynnością

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także