Skrzydłokwiat odmawia kwitnienia? Sprawdź, jaką wodą go podlewasz

Czym podlewać skrzydłokwiat fot. Freepik
Czym podlewać skrzydłokwiat fot. Freepik

14.11.2022 08:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czym podlewać skrzydłokwiat? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Musisz wiedzieć, że właściwe podlewanie sprawi, że roślina pięknie rozkwitnie.

Twój skrzydłokwiat nie kwitnie? Wszyscy mówili, że to roślina prosta w uprawia, a w przypadku Twojego okazu jakoś to się nie sprawdza? W takim wypadku zmodyfikuj trochę zabiegi pielęgnacyjne i zobacz, jak skrzydłokwiat na nie zareaguje.

Zmień ustawienie donic

Generalnie skrzydłokwiat może rosnąc w bardziej zacienionym stanowisku, ale do rozwoju kwiatów potrzebuje więcej światła. Najlepsze będzie dla niego jasne miejsce, ale nie narażone na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Najodpowiedniejsze będą dla niego rejony wschodniego oraz zachodniego okna.

Czym podlewać skrzydłokwiat, fot. Unsplash
Czym podlewać skrzydłokwiat, fot. Unsplash

Zadbaj o dobrą wodę

Roślina musi mieć stale wilgotne podłoże, ale w doniczce nie mogą pojawiać się zastoje wodne. Dodatkowo niezwykle ważna jest woda do podlewania skrzydłokwiatu. Musi być miękka, odstana i mieć temperaturę pokojową. Latem warto roślinę podlewać nawet 3-4 razy w tygodniu, natomiast zimą - rzadziej.

Zapewnij odpowiednią wilgotność powietrza

Musisz wiedzieć, że skrzydłokwiat może kwitnąć przez cały rok. Aby tak się stało, niezbędne jest zapewnienie mu wysokiej wilgotności powietrza. Zasada jest prosta: im większa wilgotność powietrza, tym skrzydłokwiat będzie kwitł obficiej. Wszystko dlatego, że roślina pochodzi z lasów tropikalnych i rośnie w cieniu koron drzew.

Wymień podłoże

Zastanów się w jakim podłożu rośnie Twój kwiat. Skrzydłokwiat umieść w podłożu kompostowym dla roślin wilgociolubnych. Bez trudu kupisz je w sklepie ogrodniczym. Dodatkowo nie zapomnij o warstwie drenażu na dnie doniczki (może to być keramzyt).

Czym podlewać skrzydłokwiat, fot. Unsplash
Czym podlewać skrzydłokwiat, fot. Unsplash

Nie zapomnij o przesadzaniu

Roślinę należy przesadzać w większą (maksymalnie o dwa rozmiary) donicę każdej wiosny. Wówczas zastosuj nową ziemię, a po ok. 6 miesiącach - nawóz dla roślin kwitnących.

Skrzydłokwiat jest wyjątkową rośliną. Nawilża powietrze i pochłania wiele szkodliwych związków takich jak benzen, formaldehyd, aceton i trójchloroetylen. Wytwarza kwiaty, które nie pachną zbyt intensywnie, więc w sypialni się sprawdzą.

Czym podlewać rośliny doniczkowe, żeby pięknie rosły? Są naturalne nawozy, które zrobisz w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także