Balkon i ogródOgródSkuteczna pułapka na osy i szerszenie. Zrobisz ją sam za mniej niż 5 zł!

Skuteczna pułapka na osy i szerszenie. Zrobisz ją sam za mniej niż 5 zł!

Skuteczna pułapka na osy i szerszenie. Zrobisz ją sam za mniej niż 5 zł!
Redakcja

27.05.2022 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pułapka na osy i szerszenie to niezwykle przydatna rzecz w ogródku. Ukąszenia tych owadów mogą być niezwykle bolesne, a dla dzieci i zwierząt domowych też niebezpieczne. Osoby uczulone na jad zdecydowanie powinny mieć ją w swoim ogrodzie. Oto domowy sposób na zrobienie skutecznej pułapki na szerszenie. Wykonanie jej kosztuje mniej niż 5 zł i jest dziecinnie proste. Oto instrukcja krok po kroku na wykonanie pułapki z plastikowej butelki. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się os i szerszeni.

Jak własnoręcznie zrobić pułapkę na szerszenie? Pułapka z plastikowej butelki i piwa

Prostą i skuteczną pułapkę na szerszenie można zrobić samemu w domu. Do jej wykonania potrzebujemy:

- jedną plastikową butelkę po napoju

- 500 ml piwa

- łyżeczkę cukru

- sznurek

Aby wykonać pułapkę na osy i szerszenie bierzemy pustą butelkę i odcinamy jej górną część. Mniej więcej na 2/3 wysokości butelki.

Obraz

Następnie górną część odwracamy i wkładamy do butelki. Po obu stronach ścianek rysujemy kropki. Następnie robimy dziurki na wylot, przez dwie warstwy plastiku.

Obraz

Do butelki wlewamy 500 ml piwa oraz wsypujemy łyżeczkę cukru. Intensywny zapach mieszanki będzie ściągać osy i szerszenie.

Obraz

Przez dziurki w butelce przeciągamy sznurek, który posłuży nam do przywiązania pułapki na płocie lub drzewie. Pamiętaj, żeby powiesić ją daleko do tarasu lub miejsca wypoczynku. Dookoła pułapki może latać dużo owadów, które mogą być niebezpieczne np. dla bawiących się na ogrodzie dzieci.

Obraz

Tak zrobiona pułapka wabi osy i szerszenie, które wchodzą przez "lejek" do wnętrza butelki. Niezwykle ciężko jest im się wydostać z jej wnętrza, przez wąską szyjkę butelki i topią się w słodkim piwie. W podobny sposób można wykonać pułapkę na muchy.

Obraz

Jak zrobić skuteczna pułapkę na osy i szerszenie? - Instrukcja "krok po kroku" wideo:

Na naszym kanale YouTube znajduje się dokładna instrukcja wideo. Z jej pomocą wykonanie pułapki będzie dziecinnie proste.

Jak pozbyć się os i szerszeni z ogrodu?

Gdy w okresie letnim na ogrodzie pojawia się dużo os i szerszeni, warto sprawdzić dachy domów, szop i altanek. To właśnie tam są ulubione miejsca tych owadów na zakładanie gniazd. Nawet najmniejszy zalążek ich osady na naszej działce trzeba jak najszybciej usunąć. Pomóc w tym powinni strażacy, który są zobligowani do takich akcji. Dokładane sprawdzenie tych miejsc można zacząć już od początku wiosny.

Jeśli zdecydujemy się na usunięcie gniazda własnoręcznie, to pamiętajmy o ochronnej odzieży. Taką czynność najlepiej zaplanować na późny wieczór, gdy aktywność owadów jest mniejsza.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także