PoradySprzątanieDomowa masa plastyczna pomoże Ci posprzątać wszystkie trudno dostępne miejsca

Domowa masa plastyczna pomoże Ci posprzątać wszystkie trudno dostępne miejsca

Domowa masa plastyczna pomoże Ci posprzątać wszystkie trudno dostępne miejsca
Katarzyna
07.02.2020 12:11, aktualizacja: 07.02.2020 14:37

Slime czyli przez wielu zwany "magiczną plasteliną" lub po prostu "glutkiem" to nic innego jak masa plastyczna, która świetnie sprawdza się w aktywizacji dzieci i poradzeniu sobie z nudnym dniem. Tę masę pokochały nie tylko dzieci, ale także dorośli - rozwija ona kreatywność, pomaga rozładować stres i napięcie, a także świetnie sprawdza się podczas sprzątania trudno dostępnych miejsc!

Dobrze czytasz! Masa plastyczna sprawdzi się podczas sprzątania! Chcesz wiedzieć jak ją wykonać? Koniecznie czytaj dalej!

Obraz

Potrzebujesz:

- około 140 gramów szkolnego kleju,

- 1/4 szklanki wody,

- 1 szklankę zagotowanej wody,

- 1 łyżki Boraksu.

Co robić:

Klej oraz 1/4 szklanki wody wymieszaj w misce. W osobnym naczyniu wymieszaj boraks i zagotowaną wodę - mieszaj do momentu aż składnik całkowicie się rozpuści. Teraz weź mieszaninę z boraksem i przelej z niej 2 łyżki do pierwszej miski. Wymieszaj całość, aż masa plastyczna zacznie się formować. Bądź cierpliwa, może to zająć kilka minut zanim slime zacznie przybierać swoją formę. Możesz dodać kilka kropel mieszaniny z boraksem, dzięki czemu mikstura nie będzie się tak kleić do Twoich rąk.

Czas na sprzątanie!

Masy plastycznej możesz użyć do usunięcia kurzu, w trudno dostępnych miejscach np. wewnątrz auta. Zdarza się, że odkurzacz nie daje rady i w tym momencie przyda się masa plastyczna.

Masa przyda się również do usunięcia zabrudzeń z klawiatury komputera czy pilota do telewizora. Uważaj jednak, aby nie używać zbyt lepkiej masy do czyszczenia elektroniki!

Używałaś już slime do sprzątania? Co wyczyściłabyś tą masą plastyczną? Jak podoba Ci się ten trik? Daj znać w komentarzu!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także