10 miejsc, w których nie powinno się trzymać telefonu
W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę bez telefonu w dłoni. Liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie rośnie! Jesteśmy przywiązani do nich i nie wyobrażamy sobie (niestety), że mogłoby ich nie być w naszym życiu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.
19.02.2020 | aktual.: 19.02.2020 17:07
Oto lista 10 miejsc, w których nie powinno się przechowywać telefonu komórkowego i dlaczego lepiej nie ładować telefonu przy łóżku.
#1 Tylna kieszeń
Z pewnością bardzo wygodne jest noszenie telefonu w tylnej kieszeni spodni. Ale wybierając to miejsce, narażamy się na wiele problemów: ekrany dotykowe reagują nie tylko na palce, a niechący możemy gdzieś zadzwonić i nawet o tym nie wiemy. 30% połączeń z 911 jest przypadkowych. Do tego może to także wpływać na ból w żołądku i nogach. Łatwo też zapomnieć o telefonie i zwyczajnie go uszkodzić.
#2 Przednia kieszeń
Mężczyźni nie noszą toreb, więc wygodniej jest umieścić telefon w przedniej kieszeni. Jednak to nie jest zdrowe. Badania wykazały, że promieniowanie elektromagnetyczne telefonu niekorzystnie wpływa na jakość i ilość plemników. Im dłużej mężczyzna trzyma telefon w spodniach, tym większe ryzyko, że jego plemniki będą się osłabiać.
#3 Telefon w biustonoszu
W medycynie nadal nie ma zgody co do tego, czy promieniowanie komórkowe powoduje raka. Ale według niektórych naukowców telefon w staniku zwiększa ryzyko raka piersi. Więc lepiej nie trzymać go tam.
#4 Na biodrze
Osłabia to kości biodrowe, więc postaraj się ograniczać noszenie telefonu w tym miejscu.
#5 Ciągle przy twarzy
Nie trzymaj telefonu komórkowego przy skórze. Gdy to zrobisz, bakterie z ekranu przenoszą się na Twoją twarz, a promieniowanie elektromagnetyczne staje się jeszcze mocniejsze. Miej zawsze 0,5-1,5 cm między urządzeniem a skórą, a najlepiej korzystaj z słuchawek.
#6 Ładowanie
Nie, ładowanie telefonu nie szkodzi zdrowiu (z wyjątkiem promieniowania elektromagnetycznego, jeśli jesteś blisko). Ale lepiej nie zostawiać telefonu komórkowego na noc. Może to skrócić żywotność baterii telefonu i zmniejszyć wydajność akumulatora.
#7 Zimne miejsca
Jeśli na zewnątrz jest zimno, a temperatura spada poniżej zera, zadbaj o swój telefon. Nie zostawiaj go przez długi czas na zewnątrz lub w samochodzie. Różnica temperatur jest bardzo szkodliwa dla gadżetów. Po przywróceniu urządzenia w ciepłe miejsce powstaje kondensacja, co może prowadzić do problemów z wewnętrznymi detalami telefonu. Jeśli często wychodzisz na zewnątrz w zimnym sezonie, kup "ciepłą" obudowę na telefon.
#8 Gorące miejsca
Wysokie temperatury są również szkodliwe dla elektroniki. W czasie upałów nie zaleca się pozostawiania telefonu w samochodzie lub na plaży. Lepiej też nie trzymać go obok piekarnika czy ogniska.
#9 Wózek dziecięcy
Matki w pośpiechu często wkładają telefon do wózka. Niektórzy badacze twierdzą, że jest to niebezpieczne. Wpływ telefonów komórkowych na dzieci może być przyczyną takich problemów behawioralnych, jak nadpobudliwość i zaburzenia koncentracji uwagi.
#10 Pod poduszką
Nie przechowuj telefonu pod poduszką. Dlaczego?
- w nocy często pojawiają się powiadomienia, dzięki czemu ekran świeci. Zewnętrzne światło wpływa na produkcję melatoniny. Wszystko to prowadzi do problemów ze snem, co jest bardzo ważne dla organizmu
- długie promieniowanie elektromagnetyczne powoduje bóle głowy i zawroty
- zdarzały się przypadki wybuchów telefonów. Zasłaniając telefon poduszką, zwiększasz szanse na to. Telefon wydziela ciepło podczas ładowania, a ciepło nie ucieknie spod poduszki. Lepiej naładować go, nie trzymając blisko ciała!