PoradyLajfhakiTelefony komórkowe mają funkcję, która może uratować Ci życie. Mało osób ją zna

Telefony komórkowe mają funkcję, która może uratować Ci życie. Mało osób ją zna

Telefony komórkowe mają funkcję, która może uratować Ci życie. Mało osób ją zna
Aleksandra
19.05.2022 14:11, aktualizacja: 19.05.2022 14:22

Takiego scenariusza nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi: Twoje auto znalazło się w rowie, a Ty nie masz siły krzyczeć.

W większości przypadków takie sytuacje kończą się źle... Dopiero po jakimś czasie przejeżdżający samochód widzi, że coś leży na poboczu i dzwoni na policję i po karetkę. Na szczęście od jakiegoś czasu, Ty sam możesz wezwać pomoc, jeśli jesteś posiadaczem telefonu komórkowego nowej generacji. Możesz uratować swoje życie dzięki urządzeniu, które każdego dnia masz w zasięgu ręki.

Wyobraź sobie, że jesteś ofiarą wypadku albo napadu. Cokolwiek Ci się stanie, Ty od teraz będziesz wiedzieć, jak sobie pomóc.

Obraz

Komórka może być Twoim rycerzem w lśniącej zbroi! Wystarczy, że będziesz znać ten trik i użyjesz go w nagłym wypadku.

Obraz

Każdy telefon z systemem Android posiada wbudowaną funkcję SOS. Wystarczy, że trzy razy pod rząd wciśniesz przycisk zasilania. To wszystko.

W telefonach Huawei ta funkcja działa po naciśnięciu 5 razy przycisku zasilania.

Obraz

Zastanawiasz się jak to działa? Telefon zrobi automatycznie zdjęcie przednią kamerą i wysyła je razem z komunikatem 'SOS' i lokalizacją z Google Maps do wcześniej ustalonych numerów kontaktowych.

Obraz

Lokalizacja może nie zostać dokładnie określona dlatego jeśli jesteś np. uwięziony w jakimś pomieszczeniu, warto nakierować kamerą aparatu na jakiś obiekt, który pomoże określić miejsce, w którym się znajdujesz.

Oczywiście lepiej, aby nigdy nie przyszło nam z tego korzystać, ale miło jest być przygotowanym.

Obraz

Ta funkcja może nie nie pojawiać się na wszystkich telefonach, z pewnością działa ona na urządzeniach firmy Samsung. Trzeba ją uruchomić w ustawieniach, wpisując nr telefonu, do którego ma być wysłane powiadomienie. Jeśli posiadasz smartfona innej marki warto sprawdzić aplikacje w sklepie Google Play np. SOS Emergency App lub Rodzinne S.O.S.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także