PoradyLajfhakiSposób na kamień pod prysznicem - skuteczny i tani trik!

Sposób na kamień pod prysznicem - skuteczny i tani trik!

Kamień pod prysznicem Fot. YouTube
Kamień pod prysznicem Fot. YouTube

04.10.2022 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uporczywy kamień w kabinie prysznicowej nie ustępuje? Walczysz z nim, a on wciąż wraca? To nie wygląda dobrze. Próbowałeś wielu sposobów, ale żaden nie okazał się skuteczny? Koniec z tym! Od teraz będziesz mógł brać prysznic w czystej i lśniącej łazience, bo kamień pod prysznicem to będzie już wspomnienie! Poznaj domowy skuteczny sposób na to, jak się go pozbyć raz na zawsze!

Co na kamień pod prysznicem? Pocięta ścierka i ocet!

  • Weź starą szmatkę (na przykład z mikrofibry) i potnij ją na około dwucentymetrowe paski.
  • Przygotuj miskę, nalej do niej octu i zamocz w nim paski. Niech będą mocno nasączone. W razie potrzeby dociskaj je lub dolej substancji.
  • Upewnij się, że naprawdę dobrze nasiąknęły.
  • Rozłóż je wszędzie tam, gdzie zauważasz kamienne osady. Niech dokładnie przylegają do wszelkich szczelin. Polej je pozostałym w misce octem – im więcej, tym lepiej.
  • Pozostaw „okłady” na minimum godzinę – aż do całkowitego rozpuszczenia kamienia. Możesz w tym czasie odpocząć lub zająć się czymkolwiek innym, a paski zrobią całą pracę za Ciebie!
  • Po tym czasie po prostu je pościągaj.
  • Pozostałości po occie i zaciekach zetrzyj gąbką.
  • Spłucz kabinę bieżącą wodą.

Efekt zauważysz od razu! To doskonały domowy sposób na kamień w kabinie prysznicowej!

Obraz

To zadziała też w trudnodostępnych miejscach!

Pozbędziesz się osadów łatwo, szybko i z precyzyjną dokładnością. Koniecznie umieść paski przy listwach i uszczelkach - tam też gromadzi się kamień, który skutecznie wyeliminujesz dzięki tej metodzie.

Nie potrzebujesz żadnych innych detergentów – wystarczy ocet, miska i stara ściereczka. Nie wydawaj pieniędzy na żrące sklepowe środki czysczące.

Wreszcie uwolnisz się od kamienia w łazience i nawet się przy tym nie natrudzisz! Jedyne, co będzie ciężkie do zrobienia, to cierpliwe odczekanie pełnej godziny, podczas kiedy paski będą działać.

Nie zwlekaj, sprawdź sam! Zajrzyj też i zobacz, jak pozbyć się smug i zacieków z szyby prysznicowej - te domowe triki zostaną z Tobą na długo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także