PoradySposób na lakier do paznokci. Zakrętka już nigdy nie przyklei się do butelki!

Sposób na lakier do paznokci. Zakrętka już nigdy nie przyklei się do butelki!

trik z wazeliną fot. freepik / genialne.pl
trik z wazeliną fot. freepik / genialne.pl

13.12.2022 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznaj trik z wazeliną i zobacz jak łatwo odkręcisz buteleczkę z dawno nieużywanym lakierem do paznokci. To niezawodne rozwiązanie.

Kiedy długo nie używasz konkretnego lakieru do paznokci, to później musisz się mocować z odkręceniem buteleczki. Wszystko dlatego, że resztki lakieru zasychają na krawędziach butelki. Czy można jakoś rozwiązać tą sytuację?

Sposób na lakier do paznokci

Istnieje sprytny trik, dzięki któremu zakrętka z pędzelkiem nie przywrze do butelki z lakierem. Koniecznie krawędzie butelki posmaruj wazeliną. Dzięki temu zakrętka nie przyklei się do butelki, a Ty bez trudu zawsze odkręcisz swój ulubiony lakier. Wypróbuj ten trik. Możesz go także zastosować do ułatwienie sobie otwarcia innych produktów w butelkach.

Trik z wazeliną, fot. Freepik
Trik z wazeliną, fot. Freepik

Do czego można wykorzystać wazelinę?

  • Podczas farbowania włosów postaraj się zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się plam z farby na skórze. Aby to zrobić, uszy, linię włosów, fragment czoła oraz szyi posmaruj wazeliną.
  • Zimą nasmaruj wazeliną wszystkie uszczelki w samochodzie. Dzięki temu nie zamarzną, a Ty z łatwością otworzysz drzwi nawet podczas minusowych temperatur.
  • Jeśli nie chcesz stosować do impregnacji butów środków chemicznych, to możesz uciec się do domowych sposobów. Buty ze skóry licowej zaimpregnujesz z powodzeniem wazeliną
  • Przed zastosowaniem cieni do powiek, nałóż delikatną warstwę wazeliny. Dzięki temu Twój makijaż będzie trwalszy, a cień zyska efekt połysku.
Trik z wazeliną, fot. Freepik
Trik z wazeliną, fot. Freepik
  • Wazelina jest nieoceniona zwłaszcza zimą. Nałóż ją na spierzchnięte usta. Doskonale nawilża wargi i chroni je przed szkodliwym działaniem niskiej temperatury.
  • Dodatkowo możesz wykorzystać ją do pielęgnacji brwi. Wazelinę nałóż na brwi i przeczesz je szczoteczką. Dzięki temu zachowają pożądany kształt przez cały dzień.
  • Kiedy malujesz lakierem paznokcie, to wazeliną posmaruj delikatnie skórki. Dzięki temu bez trudu usuniesz lakier, którym pobrudziłaś skórę wokół paznokci.
  • Przed nałożeniem na swoją skórę ulubionego zapachu, posmaruj wazeliną miejsca, na które masz zamiar je rozpylić. Dzięki temu zapach będzie trwalszy.
  • Jeśli Twój zamek błyskawiczny się zatnie, spróbuj posmarować go wazeliną.

Nie wyrzucaj starych legginsów, możesz wykonać z nich uroczą bluzkę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także