PoradyLajfhakiSposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich na 100% w ciągu doby

Sposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich na 100% w ciągu doby

Sposób na mrówki w domu Fot. freepik
Sposób na mrówki w domu Fot. freepik
Katarzyna
26.08.2022 09:46

Jako miłośniczka zwierząt, nie przeszkadza mi wiele z nich. Jednak kiedy zaczynają być zbyt częstymi gośćmi w domu, chciałabym, żeby niektóre z nich, zwłaszcza różne insekty, szybko zniknęły. Jak pozbyć się na przykład mrówek z domu? Oto skuteczny sposób na mrówki w domu!

Sposób na mrówki w domu

Mrówki stale zaglądają do mojego domu, chociaż liczyłam że kiedy tylko aura zmieni się, te małe insekty przestaną buszować po mieszkaniu Próbowałam kilku sposobów jak się ich pozbyć i wydaje mi się, że w końcu znalazłam najskuteczniejszą metodę.

Obraz

Sekretem ten metody jest boraks, który możesz znaleźć w składzie wielu produktów czyszczących. Boraks kupisz w supermarkecie lub w sklepach online. Oprócz tej substancji potrzebujesz jeszcze dwóch składników.

Przepis

- 1 szklanka ciepłej wody,

- 1/2 szklanki cukru,

- 2 łyżki stołowe Boraksu.

Cała procedura jest bardzo prosta i przygotowanie pułapki zajmie Ci tylko kilka minut, a z pewnością uda Ci się ochronić dom przed tymi małymi insektami.

Boraks, wodę oraz cukier wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie weź waciki kosmetyczne lub watę higieniczną i zrób z niej kilka kulek. Zamocz je w miksturze i umieść w miejscu, gdzie najczęściej widzisz mrówki czyli najprawdopodobniej przy oknach, drzwiach oraz przy framugach. Mrówki mogą też pojawiać się w kuchni, dlatego też możesz zdecydować się na pozostawienie pułapek w tym pomieszczeniu.

Już po pierwszej nocy widziałam kilkadziesiąt martwych mrówek, które zostały zwabione mieszanką boraksu i cukru. Ten sposób na mówki w domu jest 100% skuteczny. Po kilku dniach w domu nie było już żadnej żywej mrówki, a dodatkowo nowe insekty nawet nie próbowały pojawić się w mieszkaniu!

Sposób na mrówki w domu z użyciem octu

Jeśli chcesz spróbować innych metod i zrezygnować z użycia boraksu, możesz zdecydować się na stary dobry ocet, który zawsze wybawi Cię z trudnych sytuacji. Wystarczy, że naniesiesz ocet na szmatkę lub miękką chusteczkę i rozetrzesz w miejscach, gdzie najczęściej występują insekty. Nanieś odrobinę na futrynę drzwi i spryskaj szpary przy oknach. Pamiętaj, że ocet wietrzeje, warto więc przez jakiś czas czynność powtórzyć.

pixabay.com
pixabay.com

Mrówki w mieszkaniu w bloku - jak je zwalczyć?

Mrówki są też częstym problemem w mieszkaniach w bloku. Dzieje się tak, ponieważ insekty wędrują w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do życia.

Jak więc pozbyć się ich z mieszkania? Możesz spróbować powyższych metod z użyciem octu lub boraksu, jednak kluczowe jest sprawdzenie, którędy mrówki przedostają się do mieszkania. Zabezpiecz szczeliny i rozstaw pułapki. Jeśli to nie pomoże, warto zwrócić się do specjalisty, który wytępi szkodniki.

Jak pozbyć się mrówek z samochodu?

W lecie mrówki lubią zaglądać do naszych pojazdów. Aby się ich pozbyć, warto dokładnie odkurzyć całe wnętrze samochodu, a także sprawdzić czy insekty nie znajdują się pod maską. Dobrze jest pojechać na stację i wymyć okna oraz podszybia wodą pod wysokim ciśnieniem.

Następnie warto rozstawić w aucie specjalne pułapki, które możesz kupić na stacji lub w hipermarkecie - lepiej zdecydować się na lepką płytkę zapachową, ponieważ inne preparaty mogą zbrylać się pod wpływem wilgoci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także