PoradySprzątanieProsty sposób Uli Pedantuli na mycie okien. Odzyskają blask, a smugi znikną w mgnieniu oka

Prosty sposób Uli Pedantuli na mycie okien. Odzyskają blask, a smugi znikną w mgnieniu oka

Prosty sposób Uli Pedantuli na mycie okien. Odzyskają blask, a smugi znikną w mgnieniu oka
23.10.2020 11:40, aktualizacja: 23.10.2020 12:05

Nie oszukujmy się, mycie okien nie należy do ulubionych czynności, którą każdy wykonuje z wielką pasją. Podchodzimy do tego z dystansem i chcemy jak najszybciej uporać się z brudnymi futrynami oraz zaciekami na szybach. Jednak przy odrobinie zaparcia i po zastosowaniu się do kilku dobrych porad, cała praca powinna przebiec dość sprawnie. Poznaj sposób na mycie okien Uli Pedantuli.

UlaPedantula
UlaPedantula

Zrób własny płyn

Na sklepowych półkach znajdziesz całą gamę produktów chemicznych przeznaczonych do mycia szyb. Aby było bardziej ekologicznie, możesz taki specyfik zrobić samodzielnie. Zmieszaj w równych ilościach wodę, spirytus i ocet. Najlepiej użyć składników w ilości po 1/3 objętości pojemnika ze sprayem. Preparat ma ostry zapach, ale doskonale poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Następnie przelej go do spryskiwacza i przystąp do pracy.

UlaPedantula
UlaPedantula

Do mycia futryn (plastikowych i drewnianych) wystarczy ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Natomiast oporne zabrudzenia usuniesz mleczkiem do czyszczenia.

Usuń resztki wody

Jeśli masz małe mieszkanie, to szyby do sucha możesz wytrzeć ręcznikami papierowymi. W przypadku dużej liczby okien świetnie sprawdzą się gazety (bez kolorowych obrazków) oraz ściągaczka do wody. Doskonale zbierze ona resztki płynu. Pamiętaj tylko, aby ściągaczkę przyłożyć do suchej szyby (wystarczy, że wytrzesz mały fragment górnej krawędzi okna).

UlaPedantula
UlaPedantula

Uwierz w moc odkurzacza

Jeżeli chcesz sobie znacznie ułatwić pracę, to zainwestuj w odkurzacz do szyb. Ten przyrząd posiada wbudowaną ściągaczkę i ssawkę, która od razu zbiera kapiącą z okien wodę. Dodatkowo wyposażony jest w długi drążek umożliwiający wyczyszczenie wysoko położonych powierzchni.

allegro
allegro

Ulę Pedantulę możesz śledzić na jej instagramie tutaj

Co myślisz o tym sposobie Uli Pedantuli na mycie okien? 

Zobacz jakich błędów należy unikać podczas sprzątania.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także