PoradyTo wszystko zmienia! Wystarczą 2 rzeczy, by twarz wyglądała świeżo i promiennie

To wszystko zmienia! Wystarczą 2 rzeczy, by twarz wyglądała świeżo i promiennie

sposób na nakładanie różu, Fot. Freepik/Genialne.pl
sposób na nakładanie różu, Fot. Freepik/Genialne.pl
08.06.2023 18:35

Róż do policzków to kosmetyk, który może w kilka sekund nadać twarzy zdrowy, młodzieńczy wygląd. Jeśli nie masz go pod ręką, a chcesz zapewnić sobie piękny rumieniec, możesz wykorzystać sprytny sposób na nakładanie różu... bez różu! Wystarczą dwa kosmetyki, które każda kobieta zwykle ma pod ręką.

Użycie różu do policzków to szybki sposób, by poprawić makijaż i odświeżyć wygląd twarzy. Co zrobić, jeśli nie masz go pod ręką? Sprytny sposób na nadanie twarzy zdrowego wyglądu w kilka sekund znały już nasze babcie. Wystarczą dwa produkty, by twoja twarz znów wyglądała świeżo i promiennie.

Dlaczego warto nakładać róż na policzki?

Róż do policzków to doskonałe wykończenie makijażu. Dzięki niemu skóra twarzy wygląda zdrowo i młodo. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Kobiety lubią z niego korzystać, ponieważ nawet gdy są zmęczone, po jego użyciu twarz wygląda promiennie. Ponadto z jego pomocą można konturować twarz i uwydatnić kości policzkowe. Użycie różu do policzków może też optycznie wyszczuplić buzię.
Portrait of a beautiful brunette girl with beautiful fresh makeup and healthy clean skin.Makeup artist holds a powder brush in her hands. Professional makeup concept
Portrait of a beautiful brunette girl with beautiful fresh makeup and healthy clean skin.Makeup artist holds a powder brush in her hands. Professional makeup concept

Jak nakładać róż tradycyjnym sposobem?

Tradycyjny sypki róż należy nakładać na puder. Z kolei róż w kremie lepiej prezentuje się po nałożeniu bezpośrednio na podkład. Bez względu na to, jakiego kosmetyku używasz, powinnaś aplikować go na linii kości policzkowych. Aby ją zlokalizować, połóż kciuk przy górnej części ucha, a palec wskazujący przy skrzydełku nosa. Kiedy przesuniesz palec wskazujący w kierunku kciuka, wyczujesz kość policzkową. Pamiętaj, by nie nakładać różu zbyt blisko nosa. Zostaw od niego odstęp o szerokości ok. 2 palców. Róż nakładaj delikatnie, by nie było wyraźnej granicy pomiędzy kosmetykiem a skórą. W ten sposób uzyskasz bardzo naturalnie wyglądający efekt.

Jest nowy sposób na nakładanie różu. Fot. Freepik
Jest nowy sposób na nakładanie różu. Fot. Freepik

Nowy sposób na nakładanie różu

Jeśli nie chcesz kupować różu do policzków, ale marzy ci się nadanie im zdrowego rumieńca, możesz wykorzystać pewien sprytny trik. Znały go już nasze babcie.

  • Przygotuj konturówkę do ust oraz podkład.
  • Konturówką narysuj szlaczki w miejscach, w których powinien być nałożony róż.
  • Następnie pokryj policzki podkładem w kolorze skóry.
  • Nie rozcieraj produktów. Delikatnie wklep je w skórę.
  • Po tym zabiegu twoje policzki będą subtelnie zaróżowione, a twarz zyska piękny, zdrowy wygląd.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także