PoradySposób na wyczyszczenie brudnych ścian. Drogie malowanie nie będzie potrzebne, by były jak nowe

Sposób na wyczyszczenie brudnych ścian. Drogie malowanie nie będzie potrzebne, by były jak nowe

Sposób na wyczyszczenie brudnych ścian. Drogie malowanie nie będzie potrzebne, by były jak nowe
01.02.2023 19:39

Zobacz jak wyczyścić brudne ściany i pożegnaj myśl o kolejnym remoncie czy malowaniu. Dzięki temu patentowi usuniesz zanieczyszczenia nawet z białych ścian.

Wraz z biegiem lat również ściany w domu czy mieszkaniu ulegają zanieczyszczeniu. Osiada na nich kurz czy pajęczyny. Dodatkowo wystarczy chwila nieuwagi, aby zabrudzić jasną powierzchnię. Co więcej swoją cegiełkę dokładają tutaj również dzieci. ;) W obliczu plam nie musisz od razu planować remontu czy myśleć o malowaniu. Wystarczy tylko uciec się do pomysłowego sposobu.

jak wyczyścić brudne ściany, fot. Freepik
jak wyczyścić brudne ściany, fot. Freepik

Jak usunąć zabrudzenia ze ścian?

  • Do wiaderka czy miski wsyp sporą miarkę proszku do prania.
  • Następnie dodaj dodaj zakrętkę detergentu zwanego all-purpose cleaner. To uniwersalny środek czyszczący bardzo popularny w USA. Usuwa tłuszcz, oleje, smołę, żywicę, klej czy tusz. Ten produkt możesz kupić w internecie. Natomiast jeżeli nie chcesz inwestować w taki detergent, to po prostu zastosuj płyn do mycia naczyń.
  • Do obu detergentów wlej dwa litry gorącej wody.
  • Weź ściereczkę w mikrofibry i zanurz ją w wodzie z detergentami. Następnie dobrze ją wyciśnij.
  • Ściereczkę przymocuj za pomocą gumki do mopa z płaską końcówką.
  • Tak przygotowanym narzędziem spokojnie myj ściany. Dzięki płaskiemu mopowi bez trudu dostaniesz się w każdy kąt czy załamanie ściany. Co więcej dasz radę także wyczyścić sufit, a także ścianę za kaloryferami czy karniszami.
  • Dodatkowo ścierką przymocowaną do mopa usuniesz zabrudzenia z wysoko zawieszonych szafek czy szaf sięgających aż do sufitu.
jak wyczyścić brudne ściany, fot. Freepik
jak wyczyścić brudne ściany, fot. Freepik

Jak odświeżyć drewniane podłogi?

W kuchence mikrofalowej rozpuść pół szklanki wosku pszczelego. Następnie wlej go do garnka i dodaj jedną szklankę oliwy z oliwek. Całość ustaw na małym gazie i podgrzewaj przez ok. 2 minuty (do połączenia się składników). Później nakładaj odrobinę mieszkanki na szmatkę i poleruj podłogę. Szybko zauważysz, że deski odzyskają swój dawny kolor, a także staną się błyszczące. Pozostałą część mikstury przechowuj w zamkniętym pojemniku. Kiedy znowu będziesz chciał ją użyć, to po prostu rozpuść ją w mikrofali.

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także