PoradyLajfhakiTej zimy, skarpetki na wycieraczkach, nie będą już nikogo dziwić!

Tej zimy, skarpetki na wycieraczkach, nie będą już nikogo dziwić!

Tej zimy, skarpetki na wycieraczkach, nie będą już nikogo dziwić!
Bogdan
28.12.2016 12:31, aktualizacja: 29.11.2019 11:18

Spójrzmy prawdzie w oczy, zima jest bezlitosna! Począwszy od oblodzonych dróg, które stanowią niemałe niebezpieczeństwo, poprzez wysokie koszty ogrzewania, a na przeziębieniach kończąc. Wszystko to sprawia, że wielu z nas wyjątkowo nie przepada za tą porą roku.

Na cześć tym i wielu innym aspektom związanym z zimą, przygotowaliśmy dla Was kilka trików, które pozwolą stawić czoła panującej na zewnątrz aurze.

1. "Odmrażanie" wycieraczek

Czy kiedykolwiek wsiadłeś do samochodu i zauważyłeś, że Twoje wycieraczki pokrywa gruba warstwa lodu? Prawdopodobnie każdy kierowca, który choć trochę podróżuje zimą zgodzi się, że jest to jedna z najbardziej irytujących rzeczy, z którą możemy mieć do czynienia podczas mrozów.

Czy skrobaczka to jedyne rozwiązanie tego problemu? Jak się okazuje NIE! Wszystko czego potrzebujesz, aby zażegnać tego typu sytuacje to para podkolanówek, które zakładamy na oblodzone wycieraczki, gdy samochód stoi już na parkingu. Ściągasz je jeśli wybierasz się w trasę. Choć może to wyglądać nieco zabawnie, to naprawdę działa!

Obraz

2. Uzyskaj jak najwięcej ciepła i oszczędź na ogrzewaniu

Zima to okres, w którym dochodzą opłaty za ogrzewanie, a to z kolei wiąże się z większymi wydatkami. To nieuniknione, bo przecież nikt z nas nie chce się trząść z zimna. Na szczęście jest na to sposób, który pozwoli nam trochę zaoszczędzić. Jeśli tylko w Twoim pomieszczeniu (pomieszczeniach) znajduje się grzejnik, to rozwiązanie jest dla Ciebie!

Wystarczy wykorzystać do tego cienki arkusz folii aluminiowej i włożyć go w małą przestrzeń pomiędzy ścianą, a kaloryferem. Dzięki temu rozwiązaniu, ciepło będzie odbijało się od folii i "wędrowało" do pokoju.

Obraz

3. Odmroź zamrożony zamek

Każdy, kto ma dzieci biegające po domu i nie tylko, prawdopodobnie ma również środek do dezynfekcji rąk. Czy wiesz, że sprawdza się on również świetnie do podgrzewania zamrożonych zamków? Podczas niskich temperatur, niektóre z nich dosłownie odmawiają posłuszeństwa. Warto wtedy skorzystać z tego rozwiązania. Alkohol zawarty w preparacie działa jak "naturalny odmrażacz".

Obraz

4. Wyczyść reflektory samochodu

Pamiętaj o tym, aby na początku dokładnie oczyść reflektory i poczekaj aż wyschną. Następnie przetrzyj je używając do tego pasty do zębów. Będziesz mile zaskoczony, gdy zobaczysz, że lampy świecą jaśniej podczas mroźnej, zimowej nocy.

Obraz

5. Ogrzej swoje stopy podczas chodzenia w butach

Marzniesz w stopy, gdy tylko wyjdziesz na zewnątrz podczas ujemnych temperatur? Na szczęście jest na to sposób. Włóż do swoich butów wełnianą wkładkę lub filc - pomoże to utrzymać Twoje stopy w ciepłocie. Spróbuj, a się przekonasz!

Obraz

6. Zapobiegaj zamarznięciu lusterek samochodowych

Załóż na noc na lusterka woreczki do mrożenia jedzenia i przymocuj je za pomocą gumek. Zdziwisz się jak to, rewelacyjnie działa.

Obraz

7. To jak zaparkujesz samochód może mieć znaczenie

Gdy zostawiasz samochód na noc, parkuj go w stronę wschodu słońca. Jeśli na drugi dzień będzie ładna, słoneczna pogoda, bardzo możliwe, że nasza najjaśniejsza gwiazda pomoże Ci choć trochę pozbyć się zbędnego na samochodzie śniegu czy lodu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także