PoradySposoby na to, jak przetrwać noc bez ogrzewania i nie zamarznąć na kość

Sposoby na to, jak przetrwać noc bez ogrzewania i nie zamarznąć na kość

jak przetrwać noc bez ogrzewania Fot. pinterest / reddit
jak przetrwać noc bez ogrzewania Fot. pinterest / reddit
05.10.2022 11:22

Zimą i jesienią należy być przygotowanym na nagłe przerwy w dostawie ciepła. Wówczas trzeba zebrać wszystkie siły i znaleźć sposoby jak przetrwać noc bez ogrzewania.

Poznaj sprytne triki, które pozwolą Ci nie wyziębić całkowicie pokoi oraz przespać całą noc względnie komfortowo.

1. Śpij w namiocie

Na łóżku rozłóż namiot i przykryj go kocami. Wewnątrz będzie dużo cieplej niż w pokoju. Możesz również zrobić namiot ze swojego własnego łóżka oraz wybranej tkaniny. Koc, plandekę brezentową czy podłogę namiotową przytwierdź do przygotowanego wcześniej stelażu. W ten sposób zrobisz przytulną przestrzeń chroniącą Cię przed zimnem.

Obraz

2. Przykryj się kilkoma warstwami

Kiedy już ułożysz się w namiocie czy łóżku, zadbaj o właściwe okrycie. Możesz spokojnie spać w śpiworze. Do przykrycie idealne będą także koce. Lżejszy połóż bezpośrednio na sobie, a cięższy niech stanowi drugą warstwę. Dzięki temu między poszczególnymi warstwami zgromadzi się więcej ciepła. Natomiast jeśli dodatkowo planujesz spać pod kołdrą, to wybierz taką, która jest większa od Twojego łóżka. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie się nią owinąć.

3. Weź ogrzewacz do łóżka

Porządnie się rozgrzać pomoże termofor lub zwykła butelka wypełniona gorącą wodą. Włóż ją pod kołdrę, ale wcześniej owiń butelkę jakąś ściereczką czy ręcznikiem. Wszystko po to, aby się nie poparzyć.

4. Zadbaj o izolację drzwi

Pod oknami i pod drzwiami połóż zwinięte ręczniki lub koce. Ograniczysz tym samym napływ zimnego powietrza. Izolację możesz także zrobić ze zgniecionych gazet, styropianu, kartonów.

Obraz

5. Załóż odpowiednie ciuchy

Ubierz się na cebulkę, ale w luźne ubrania. One dużo lepiej trzymają ciepło niż dopasowane swetry. Jako warstwę spodnią wybierz bluzki zrobione z naturalnych włókien, które będą odprowadzały wilgoć. Na nie załóż wełniane swetry, polar lub flanelowe koszule, które zapewnią dobrą izolację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także